کانادا در نزدیکی مرز ایالات متحده کمپ پناهجویان می‌سازد

حکومت کانادا سربازان را موظف کرده است که در نزدیکی مرز ایالات متحده امریکا کمپی را برای پناهجویان بسازند. موضع شدید اداره ترامپ علیه آوارگان باعث شده است که عبور غیرقانونی از مرز به کانادا افزایش یابد.

مقام‌ها گفته اند که روزانه حدود ۲۵۰ آواره از ایالات متحده امریکا وارد کانادا می‌شوند، در حالی که یک هفته قبل این رقم ۵۰ نفر در روز بود. به این دلیل حکومت کانادا یک کمپ موقتی برای حدود ۵۰۰ متقاضی پناهندگی را در مرز ایجاد می‌کند.

با وجود این اقدام مبنی بر حسن نیت، اداره مهاجرت کانادا در یک پیام فیس‌بوکی تلاش کرده است مردم را از عبور غیرمجاز از مرز دلسرد کند و به این شایعه پایان ببخشد که گویا کانادا از این مردم دعوت به مهاجرت کرده است.

بعد از یک زلزله مرگبار در هائیتی در سال ۲۰۱۰، حدود ۵۰ هزار تن از شهروندان این کشور به ایالات متحده امریکا پناه جستند. بسیاری این پناهجویان را حالا خطر اخراج تهدید می‌کند.

حکومت کانادا برنامه خود برای پناه دادن موقتی به مهاجران هائیتی را پایان داده است. آمار حکومت نشان می‌دهد که مقام‌ها ۵۰،۵ درصد از ۴۱۰ متقاضی پناهندگی از هائیتی را در سال ۲۰۱۶ قبولی داده اند.

پلیس مسئول عبور و مرور مرزی کانادا از اول جون تا ۳۰ جنوری حدود ۴۳۴۵ آواره را ردیابی کرده است. بیش از ۳۳۵۰ نفر تنها وارد شهر کوبک شده اند، در حالی که ۶۴۶ نفر وارد مونیتوبا و ۳۳۲ تن دیگر وارد ایالت بریتش کلمبیا شده اند.

سیاست سخت ترامپ علیه این آوارگان باعث شده است که هزاران نفر به این ترتیب غیرقانونی از مرزها عبور کنند. ترامپ در نظر دارد که مهاجرت قانونی را در ۱۰ سال آینده تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

 

 

از آنجایی که ایالات متحده امریکا به صورت رسمی برای کانادا «کشور سوم امن» است، مقام‌ها می‌توانند کسانی را که به صورت قانونی از مرز عبور می‌کنند به صورت عموم رد کنند. با وجود این، مقام‌ها می‌گویند براساس کنوانسیون مهاجرت سال ۱۹۵۱ ملل متحد، مکلف اند درخواست پناهندگی کسانی را که به صورت غیررسمی وارد این کشور می‌شوند، بررسی کنند.

 مقام‌های ایالت کبک گفته اند که در نظر دارد بیمارستان مسدود شده شاهی ویکتوریا را به اقامتگاهی برای ۳۲۰ پناهجو تبدیل کنند. هفته گذشته مقام‌های مونتریال مجبور شدند یک اقامتگاه موقتی را در استدیوم المپیک شهر بسازند که صدها نفر در آن اسکان داده خواهند شد.

به گفته اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، متقاضیان برای این که پناهندگی به دست بیاورند باید ثابت کنند که به دلیل «ترس موجه از پیگرد»، «خطر جانی یا خطر مجازات و رفتار ظالمانه و غیرعادی» به کشور اصلی خود رفته نمی‌توانند. اگر سرازیر شدن پناهجویان به همین منوال ادامه یابد، کانادا امسال شاهد بیشترین تقاضای پناهندگی در یک دهه اخیر خواهد بود.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s