امکان تغییر محل زندگی برای پناهجویان در ایالت شمالی آلمان فراهم شد

پناهجویان در یک ایالت شمال آلمان از این به بعد می توانند با به دست آوردن قرارداد کار و زمینه ادامه تحصیل مکان زندگی شان را تغییر دهند. قبلا این امکان وجود نداشت و باید در مکان تعیین شده از سوی دولت زندگی می کردند.

پناهجویان در ایالت شلسویگ هولشتاین آلمان حالا می توانند با به دست آوردن امکان تحصیل، کارآموزی و یا کار، مکان زندگی شان را در این ایالت تغییر دهند.

وزارت  داخلی این ایالت روز جمعه اعلام کرد که این موضوع تایید شده و عملی می باشد. پناهجویان با دورنمای خوب برای ماندن در آلمان می توانند از همین حالا درخواست تغییر مکان زندگی شان را براساس طرحی به نام تقسیم مجدد داخل ایالتی ارائه کرده و مکان زندگی شان را تغییر دهند.

براساس بسته جدید قانون پناهندگی در آلمان، پناهجویان در این کشور باید در همان منطقه ای زندگی کنند که دولت فدرال برای آنان تعیین کرده است. حتی برای اکثر پناهجویانی که قبول شده اند نیز در حال حاضر این مقرارت صدق می کند.

 تاکنون فقط براساس قوانین به دلایل بشری برای برخی از خانواده های نیازمند این امکان وجود داشته که مکان زندگی شان را تغییر دهند. آن هم با دلایلی مستدل، مثلا دسترسی آسان تر کودکان به مهد کودک، مکتب، داکتر و شفاخانه و دیگر خدمات اجتماعی مورد نیازی که در مناطق دورافتاده به آسانی در دسترس نبوده اند.

خانم تورستن گیدرس، منشی وزارت داخله ایالت شلسویگ هولشتاین در امور مناطق روستایی و یکپارچه سازی اجتماعی در در جریان تصویب مقرره جدید گفت: «ادغام اجتماعی در بهترین نحو به وسیله کارآموزی و کار ممکن است».

در حال حاضر بسیاری از پناهجویان به خاطر اجازه نداشتن برای تغییر مکان زندگی شان مجبورند در دوره های کارآموزی خارج از محل زندگی شان شرکت نکرده و یا نمی توانند قرارداد کاری ببندند.

 منشی وزارت امور داخلی ایالت شلسویگ هولشتاین اضافه کرد: «به این دلیل دیگر نباید بیش از این چنین باشد که پناهجویانی با دورنمای خوب برای ماندن در آلمان به خاطر اینکه خانه شان بسیار دور است، امکان اشتراک در دوره های کارآموزی و یا قراردادهای کاری را از دست بدهند».

 اما مقررات  جدید برای کسانی که در دوره های کارعملی یا (Praktika) شرکت می کنند، نافذ نمی باشد. براساس گزارش وزارت داخله این ایالت، هدف اصلی آن دسته از پناهجویانی می باشند که مدت بسیاری زیادی برای دریافت جواب درخواست پناهندگی شان منتظر می مانند

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s