افزایش متقاضیان خارجی (پناهجویان) تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

در آلمان تعداد مهاجران متقاضی تحصیل به مقایسه یک و نیم سال قبل به طور چشمگیری افزایش یافته است. این امر را مؤسسه تبادلات اکادمیک آلمان بر اساس گزارش اداره خدمات دانشگاهی «یونی اسیست» گزارش داده است.

جان کیرشنر از مؤسسه تبادلات اکادمیک آلمان به خبرگزاری رویترز گفته است که از تابستان سال ۲۰۱۷ تا به حال، ۲۱ هزار و ۴۳۳ فرد خارجی تقاضای تحصیلات عالی به دانشگاه های آلمان ارائه کرده اند که ۴۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است. بر این اساس بزرگترین گروه متقاضیان را سوری ای ها تشکیل می دهند و چینی ها را که تا حال در مقام اول قرار داشتند به عقب رانده اند.

در این میان، بخش قابل توجهی از درخواستی ها از جانب مراکشی ها ارائه شده است. در سال گذشته ۶۶۶ نفر و در سمستر تابستانی امسال ۱۲۰۰ مراکشی برای دانشگاه ثبت نام کرده اند. همچنین از ترکیه نیز رقم متقاضیان تقریبا دوبرابر شده است. در سال ۲۰۱۶، ۳۸۱ نفر و امسال در سمستر تابستانی این رقم ۶۱۹ نفر را نشان می دهد که برای تحصیلات عالی ثبت نام کرده اند. در هر دو کشور، وضعیت داخلی پرتنش است.

 

این اطلاعات اداره خدمات دانشگاهی «یونی اسیست»، که روند اداری ثبت نام دانشجو را انجام می دهد،، شامل حدود نیمی از مجموع همه درخواستی ها است که برای تحصیلات عالی در دانشگاه های آلمان ثبت گردیده است. اداره خدمات دانشگاهی «یونی اسیست» درخواستی ها را ارزیابی می کند و بعد درخواستی های واجد شرایط را به دانشگاه ها راجع می سازد. این اداره به ویژه برای اتباع خارجی مهم است، زیرا اغلب به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی خارجی ها مطرح است که پیش شرط ها را برای ادامه تحصیلات عالی در آلمان باید طی کرده باشند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s