آلمان می خواهد مهاجران بیبشتری را براساس قانون دبلین به ایتالیا بفرستد

حکومت فدرال آلمان می خواهد مهاجران بیشتری را با وصف وضعیت دشوار مهاجرین در ایتالیا، براساس قوانین مندرج در موافقنامه دبلین، دوباره به این کشور اخراج کند. ایتالیا از آغاز سال جاری با موج مهاجرین از افریقا روبرو شده است.

این اطلاعات از پاسخ حکومت به یک پرسشنامه فراکسیون حزب چپ ها در پارلمان آلمان برآمده و به دست خبرگزاری آلمان «دی.پیای» رسیده است.

اینا یلپکه سخنگوی فراکسیون حزب چپ ها در پارلمان آلمان، از این تصمیم حکومت با درنظرداشت وضعیت فعلی مهاجرین در ایتالیا انتقاد کرد و آن را «غیرمسئولانه و برخلاف خواست حکومت فدرال آلمان برای همبستگی در سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا» عنوان کرده است.

وی روز چهارشنبه به وضعیت بحرانی مهاجرت ها از افریقا به اتحادیه اروپا اشاره کرد و در زمینه تلاش جدید حکومت آلمان گفت: «حکومت آلمان مخفیانه خوشحالی می کند که دیگر کشورها باید از مهاجران نگهداری کنند».

وضعیت مهاجرت از افریقا و از طریق سواحل لیبی به ایتالیا در سطح اتحادیه اروپا مورد بحث قرار دارد و این کشور از هجوم مهاجران شکایت می کند. ایتالیا وضعیت بحران مهاجرت را در کشورش غیرعادلانه می خواند.

رسانه ها قبل از نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل نوشتند که ایتالیا  تهدید کرده که به ۲۰۰ هزار مهاجر ویزای شینگن خواهد داد تا خاک این کشور را ترک کرده و به سوی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بروند، اما وزارت خارجه این کشور این گزارش ها را رد کرد.

 

 

از آغاز سال جاری میلادی ۹۳ هزار مهاجر در دریای مدیترانه نجات داده شده و در بنادر ایتالیا انتقال داده شده اند. حکومت در روم با این شمار مهاجران، خودش را به شدت تحت فشار احساس می کند و از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار کمک بیشتر شده است.

 حکومت فدرال آلمان اخیرا برای ایتالیا خواستار کمک شده و خواسته که این کشور براساس طرح تقسیم مهاجران در داخل اتحادیه اروپا، ماهانه به جای ۵۰۰ مهاجر تا ۷۵۰ مهاجر را بپذیرد.

براساس موافقنامه دوبلین، آن کشوری مسئول رسیدگی به درخواست پناهجو می باشد که پناهجو برای اولین بار در اتحادیه اروپا، پا به خاک آن کشور گذاشته و ثبت نام شده است. در صورتی که یک پناهجو در یک کشور اتحادیه اروپا برای اولین بار انگشت نگاری شده و به کشور دیگری برود، کشور دومی می تواند براساس قانون دبلین، وی را به همان کشور اولی اخراج کند.

سخنگوی فراکسیون حزب چپ ها در پارلمان آلمان افزود که در پاسخ حکومت به پرسشنامه این فراکسیون آمده است: «حکومت فدرال چنین در نظر گرفته که گویا در ایتالیا به طور کلی، اساسات منظم، رسیدگی به درخواست های پناهجویی براساس بخشنامه سازگار و اعطای پناهندگی وجود دارد».

همچنان در این پاسخنامه گفته شده که در ربع اول سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۷۱ پناهجو از آلمان به ایتالیا فرستاده شده اند. اخراج پناهجویان از آلمان به ایتالیا براساس دوبلین به صورت نوسانی جریان داشت.

 اجرای سیستم دبلین برای یونان برای مدتی به حالت تعلیق درآمده بود، چرا که در پی بحران مهاجرت، محاکم اروپایی وضعیت مهاجران را در این کشور بد عنوان کردند. اما مهاجرانی که از ماه مارچ گذشته به این سو بدون اجازه به یک کشور دیگر در اتحادیه اروپا بروند نیز به یونان اخراج می شوند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s