۲۳ میلیون نفر در سطح جهان برای مهاجرت برنامه‌ای مشخص دارند

طبق آماری که توسط سازمان بین‌المللی مهاجرت منتشر شده است میلیون‌ها نفر در سراسر جهان خود را برای مهاجرت آماده می‌کنند. بنا بر تحقیقات یک موسسه وابسته به سازمان ملل، آلمان در میان کشورهای مقصد، به لحاظ محبوبیت ششم است.

نتایج این تحقیقات بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ صورت گرفته است. گستره این نظرسنجی ۱۶۰ کشور را شامل می‌شود. سازمان بین‌المللی مهاجرت بر اساس این تحقیقات اعلام کرده است تصور مهاجرت به کشور دیگر برای ۷۱۰ میلیون نفر در ابعاد جهانی، تصور نامعقولی نیست.

شمار افراد مایل به مهاجرت نسبت به سال ۲۰۱۰ افزایشی بالغ بر ۵ درصد داشته است.

 کارشناسان پس از بررسی داده‌های برآمده از این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که ۲۳ میلیون نفر به طور مشخص به دنبال مهاجرت به کشور دیگر هستند. همین کارشناسان با عزیمت از تجربه سالیان قبل اعلام کرده‌اند که یک سوم این تعداد، معمولا برنامه خود را عملی می‌کنند.

فراهم آوردن مقدمات مهاجرت

این دسته از افراد برای عملی کردن برنامه مهاجرت خود اقدامات معینی را انجام می‌دهند و یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌های مهاجرت به کشور مورد نظرشان، تامین مالی این سفر است. از این‌رو، این افراد مدت‌ها پس انداز می‌کنند تا قادر به تامین هزینه مهاجرت شوند. آموزش زبان کشور مقصد و تلاش برای گرفتن ویزا نیز از دیگر مقدماتی است که این افراد به آن توجه دارند.

 ویلیام سوینگ، مدیر کل سازمان بین‌المللی مهاجرت معتقد است که پدیده مهاجرت تداوم خواهد داشت و پیش بینی می‌کند که گرایش به مهاجرت ظرف سال‌های آینده نیز بیشتر شود.

کشورهای محبوب

بر اساس نظرسنجی موسسه گالوپ، آمریکا مقصد نخست کسانی است که برنامه‌ای برای مهاجرت دارند. پس از آمریکا، کشورهای بریتانیا، کانادا و فرانسه نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. آلمان نیز از حیث محبوبیت در رده ششم است.

نیمی از مهاجران جهان از ۲۰ کشور و عمدتا از کشورهای آفریقایی می‌آیند. در این میان بیشترین تعداد مهاجران شهروندان دو کشور نیجریه و هند هستند.

در سال ۲۰۱۵، دو میلیون نفر مهاجر وارد آلمان شدند.

 

 

 

مهاجرت

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s