تعداد زیادی از خانواده های پناهندگان در انتظار آمدن به آلمان 200 الی 300 هزار نفر پیش بینی میشود(در سه ماه نخست سال جاری برای حدود ۱۷هزار صادر شده است )

دولت فدرال آلمان پیش بینی می کند که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن با بدست آوردن ویزا وارد این کشور خواهند شد. این افراد مستحق اند که با اعضای خانواده های خود در آلمان اضاف شوند.

روزنامه «بیلد ام زونتگ» به نقل از وزارت خارجه فدرال آلمان نوشته است، پیش بینی می شود که از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن دیگر با بدست آوردن ویزا وارد آلمان خواهند شد. این محاسبات نظر به ویزا های اعطا شده و درخواست هایی که در انتظار دریافت ویزا اند، صورت گرفته است. دولت فدرال به گونه مشخص از اعضای خانواده های پناهجویان سوریایی و عراقی در این پیش بینی، یادآوری کرده است.

در حال حاضر، متقاضیان ویزا برای الحاق با اعضای خانواده شان در آلمان مکلف اند که چندین ماه را برای دریافت وقت ملاقات در نمایندگی های سیاسی آلمان در خارج، سپری کنند. یک نماینده وزارت خارجه فدرال در جریان نشست کمیسیون داخلی پارلمان آلمان گفته است که زمان انتظار متقاضیان ویزه در جنرال کونسلگری آلمان در شهر اربیل عراق به هفت ماه و در شهر بیروت لبنان از نه تا دوازده ماه طول می کشد. او گفته است برخلاف در ترکیه این زمان به حد اوسط یک ماه می رسد.

چالش بزرگ

نماینده دولت فدرال در گزارش خود یادآور شده است که «ابعاد تاریخی مهاجرت به اروپا به ویژه آلمان از سال ۲۰۱۵ به این طرف، وزارت خارجه فدرال را در زمینه الحاق اعضای خانواده با چالش جدی مواجه کرده است. باوجود تلاش ها و مساعی همه جانبه، آنان نتوانسته اند به نتایج مطلوب و رضایت کامل برسند. به همین ترتیب، این اداره توانسته است با ازدیاد کارمندان اضافی و ساده سازی رسیدگی از زمان انتظار متقاضیان بکاهند.

بر بنیاد اطلاعات ارائه شده، در سه ماه نخست سال جاری برای حدود ۱۷هزار تن برای الحاق با اعضای خانواده شان در آلمان، ویزا صادر شده است. وزارت خارجه فدرال همچنان علاوه کرده است که این رقم همچنان افزایش خواهد یافت.

لویسی آمتسبرگ، سخنگوی امور مهاجرین حزب سبزها در پارلمان آلمان در گفتگو با روزنامه «ولت ام زونتگ» گفته است: «الحاق اعضای خانواده پناهجویان سوریایی و عراقی هنوز بسیار کند به پیش می رود.» او همچنان خواستار افزایش کارمندان و انعطاف پذیری در روند بررسی درخواست های متقاضیان ویزا شده است. آمتسبرگ در پایان ابراز کرد: «هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا درخواست ها توسط کارمندان وزارت خارجه در برلین نیز مورد بررسی قرار نمی گیرند».

 

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s