در شش ماه امسال، ۹۰ هزار پناهجو وارد آلمان شده اند

(در ظرف شش ماه)، حدود ۹۰ هزار پناهجو وارد آلمان شده اند. با توجه به آمار مهاجران در دو سال گذشته، شمار پناهجویان تازه وارد به آلمان به گونه چشمگیر کاهش یافته است.

آماری که از سوی وزارت داخلی فدرال آلمان در برلین روز جمعه به نشر رسید می رساند که رقم پناهجویان تازه وارد به این کشور، نسبت به دو سال گذشته کاهش زیاد داشته است. در اعلامیه این وزارت آمده است که در شش ماه نخست سال جاری، حدود ۹۰ هزار پناهجو به خاک آلمان قدم گذاشته اند.

  اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی از اول ماه جنوری تا پایان ماه جون، روی ۴۰۰ هزار درخواست پناهندگی تصمیم گرفته است. انبوهی از تقاضاهای پناهندگی که از آغاز بحران مهاجرت در سال ۲۰۱۵ انبار شده بود، حالا رو به کاهش نهاده است.

تا پایان ماه جون حدود ۱۴۷ هزار پرونده دست نخورده در ادارات مربوط موجود بوده است.

توماس دیمیزیر، وزیر داخلی  فدرال آلمان از اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ستایش کرده و گفته است که این اداره «کار قابل توجهی» انجام داده است. دیمیزیر گفته است که پس از بررسی شدن رقم بالای پرونده ها، حالا باید تمرکز بیشتر روی کیفیت بررسی ها صورت بگیرد.

پس از افتضاحی که یک سرباز ارتش آلمان خود را به عنوان مهاجر جا زده بود، قرار است اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی حدود ۱۰۰ هزار پرونده پناهجویانی که پاسخ مثبت دریافت کرده اند را مورد بررسی مجدد قرار بدهد. گفتنیست که این افسر اردوی آلمان خود را یک پناهجوی سوریایی معرفی کرده و مدتی از کمک های مخصوص پناهجویان مستفید شده بود. گفته

 

می شود که او از اعضای راستگرایان افراطی بوده و در نظر داشت که حملاتی را علیه پناهجویان نیز انجام بدهد.

از میان کسانی که در شش ماه سال جاری پرونده های آنان از سوی ادارات مربوط به بررسی گرفته شده است، ۲۱ درصد آنان توانسته اند پناهندگی در آلمان دریافت کنند. ۱۷ درصد دیگر آنان حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) به دست آورده اند که برای دو سال از حق الحاق خانواده محرومند. هفت درصد این افراد ممنوعیت اخراج گرفته اند، یعنی رد شده اند اما فعلاَ به دلایلی اخراج نمی شوند، و ۳۹ درصد دیگر آنان پاسخ رد دریافت کرده اند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s