عفو بین‌الملل: سیاست اتحادیه اروپا پناهجویان را به مخاطره می‌اندازد

سازمان عفو بین‌الملل اتحادیه اروپا را به ناکامی در حفاظت از آنعده پناهجویانی متهم ساخت که می‌خواهند از طریق مدیترانه خود را به ایتالیا برسانند. این سازمان حامی حقوق بشر همچنان از همکاری با نیروی ساحلی لیبیا خشمگین است.

امنیستی انترنشنل یا سازمان عفو بین‌الملل در برلین پایتخت آلمان گفت: «اتحادیه اروپا آگاهانه به سوی مرگبارترین سال در سواحل خود به پیش می‌رود».

رینه ویلدانگل کارشناس سازمان عفو بین‌الملل در امور افریقای شمالی گفت در سال روان میلادی تا حال بیشتر از ۲۰۰۰ انسان در بحیره مدیترانه غرق شده اند. به قول وی اتحادیه اروپا امکانات آن را دارد «تا مرگ و میر گروهی را پایان ببخشد، در صورتی که کشتی‌ها و پرسونل بیشتری را برای نجات انسان آنها در بحر توظیف کند و بالاخره راه های قانونی و امن را برای آمدن پناهجویان به اروپا فراهم سازد».

ویلدانگل افزود که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۵۵ ظرفیت های خود برای نجات بحری را افزایش داد و ساحه عملیات خود را تا نزدیکی آب‌های لیبیا گسترش بخشید. به گفته وی این امر سبب شد که شمار کمتر انسان‌ها در آب جان ببازند. این کارشناس سازمان عفو بین‌الملل یادآور شد که در این میان اما توجه اتحادیه اروپا بر «مبارزه علیه  قاچاقبران انسان و در برابر راه

 

 

افتادن کشتی های پناهجویان از سواحل لیبیا» تمرکز دارد. به باور این سازمان، مهاجرین و پناهجویان اکنون خطرات شدیدتری را به جان می‌خرند و در نتیجه شمار بیشتری جان می بازند.

سازمان عفو بین‌الملل انتقاد می‌ کند که افزون بر آن همکاری اتحادیه اروپا با نیروی ساحلی لیبیا سبب می‌شود که شمار هرچه بیشتر پناهجویان به لیبیا بازگردانده شوند، جایی که آنها در امن نیستند، زیرا آنها در آنجا «باز هم زندانی می‌شوند، مورد اذیت و آزار و همچنان تجاز جنسی قرار می گیرند و شکنجه می‌گردند».

این سازمان می گوید نجات داده شدگان باید به یک جای امن برده شوند، اما در لیبیا در حال حاضر همچو جاهای امن وجود ندارد.

قرار است وزیران داخله کشور‌های عضو اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه (۶ جولای ۲۰۱۷) در تالین پایتخت استونیا در مورد سیاست پناهندگی این اتحادیه با هم مشوره کنند. در نشست این وزیران همچنان روی امکانات برای تقویت بیشتر نیروی ساحلی لیبیا بحث خواهد شد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s