تقاضای سیاست عاقلانه در قبال پناهجویان در کنفرانس «پناهندگی در کلیسا»

در کنفرانس سرتاسری «پناهندگی درکلیسا» در شهر فرانکفورت نمایندگان نهادهای امورمهاجرین از تمام نقاط آلمان به ویژه ازمواجه بودن پناهجویان با تهدید اخراج وفشار روز افزون مقامات و ادارات برپناهندگی درکلیسا انتقاد کردند.

نمایندگان بیش از ۲۰۰سازمان فعال در بخش مهاجرت در کنفرانس سرتاسری پناهندگی در کلیسا در شهر فرانکفورت یک بیانیه مشترک را تصویب کردند و در آن از مسئولین سیاسی آلمان خواستند که «به یک سیاست مهاجرت عاقلانه مطابق به خواست های دولت حقوق مدار و حقوق بشر» بازگشت کنند.

در این بیانیه افزوده شده است که هدف اساسی این خواهد بود «که در گفتگو و مفاهمه با سیاست و ادارات کشور، عوامل پناهندگی در کلیساها از میان برداشته شود.»

در این بیانیه زیر عنوان «بهتر است که مجبور به دادن پناهندگی در کلیساها نشویم»، وضعیت ناگوار در سیاست مهاجرت آشکارا ذکر شده است.

 

در این کنفرانس به ویژه از تهدیدهای اخراج پناهجویان انتقاد شد و نیز برگشت دادن پناهجویان به کشورهای اروپایی که در آنها از حقوق بنیادی و حقوق بشری پناهجویان غالباً تخطی صورت می گیرد، مانند  ایتالیا نیز انتقاد شد. در این بیانیه تاکید شده است که برگشت پناهجویان به چنین کشورهایی نباید در آینده اتفاق بیافتد.

به همین ترتیب نمایندگان کنفرانس در این بیانیه مشترک خواهان متوقف کردن فرستاندن پناهجویان به یونان شدند که تا ماه مارچ سال جاری ۲۰۱۷ با کمبودی های فاحش در کمپ های این کشور مواجه بودند. آنها تاکید کردند که برگشت دوباره پناهجویان به یونان تا زمانی متوقف شود که وضعیت آنها در یونان به صورت اساسی بهبود نیافته است.

این کنفرانس در بیانیه اش، از اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی خواسته است که «با استفاده از امکانات موجود، وابستگی های خانوادگی [پناهجویان] و جنبه های بشری را در نظر بگیرد.»

این کنفرانس از تلاش ها برای بی اعتبار کردن کلیساها انتقاد کرد که پناه دادن به مهاجرین از جانب آنها به عنوان یک عمل جنایی نگریسته می شود، با این اتهام که پناه دادن به کلیسا مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s