آلمان : نارسایی‌های بزرگ امنیتی در اداره مهاجرت از 3700 نفر پناهجو اثر انگشت ، عکس ،هویئت گرفته نشده

«نارسایی‌های بزرگ امنیتی در اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان»

تا به حال چندین بار از کمبودی ها در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی گزارش شده است، اما حالا براساس گزارش رسانه ها، نارسایی های امنیتی در این اداره بزرگتر از آن است که تا به حال تصور می شد.

روزنامه «نورنبرگر نخریرشتن» و شبکه دوم تلویزیون عامه آلمان «زید دی اف» از نارسایی های امنیتی در جریان ثبت معلومات پناهجویان در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی گزارش داده اند.

این رسانه ها امروز سه شنبه از یک ایمیل داخلی اواسط ماه جون در اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان نقل قول کرده اند. در این اطلاعات گفته شده است که از چندین هزار متقاضی پناهندگی نه شخصاً تحقیق شده است و نه از آنها عکس و اثر انگشت گرفته شده است.

براساس این اطلاعات، «گروهی به اصطلاح خطرناک شامل ۳۶۳۸ متقاضی پناهندگی از کشورهای سوریه و عراق بوده اند که در مورد بررسی تقاضای پناهندگی شان به صورت کتبی رسیدگی شده و تصمیم گرفته شده است.»

براساس این گزارش، از متقاضیان پناهندگی عراقی و سوریایی که هویت شان روشن نیست، باید بعداً نشان انگشت و عکس گرفته شود که قرار است در پایان با داده های بانک اطلاعات اداره امور جنایی آلمان فدرال مطابقت داده شوند.

اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی در پاسخ به سوالی در این رابطه گفته است که این موارد «بعداَ تا ۱۵ ماه جولای سال جاری راجستر می شوند.» این اداره افزوده است که چند هزار نفر شناسایی شده اند که باید از آنها نشان انگشت و عکس گرفته شود.

گروهی که در مورد بررسی تقاضاهای شان به صورت کتبی تصمیم گیری شده است، به ویژه خطرناک عنوان شده اند، زیرا از این پناهجویان شخصاً در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی تحقیقات صورت نگرفته است، بلکه آنها باید یک پرسشنامه را خانه پر می کردند.

 

 

 

  توماس دیمزیر، وزیر داخله آلمان در پایان ماه می به این اشاره کرد که قضیه «فرانکو ای.»، سربازی که خود را مهاجر جا زده بود، یک مورد استثنایی است و از یک بررسی نمونه وار از ۲۰۰۰ مورد قدیمی نتیجه گیری شده است که در هیچ موردی اصل ثبت نشان انگشت و عکس تخطی نشده است.

اما بورکهارد لیشکا، سخنگوی امور سیاسی داخلی جناح پارلمانی حزب سوسیال دموکرات آلمان نارسایی ها در اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی را به دیده انتقادی می نگرد. او در مصاحبه با تلویزیون «زد دی اف» گفت: «من به این نظر بودم که حالا در سال ۲۰۱۷ روی همه موارد متقاضیان پناهندگی سال ۲۰۱۵ کار شده و آنها راجستر شده اند.»

او توضیح داد: «خطر از این جا است که فیصله های نادرست در مورد تقاضاهای پناهندگی پیش می آید و جنایت پیشه ها و انسان های با مقاصد ناپاک از چنین  نارسایی ها سوء استفاده می کنند.»

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s