ایتالیا اتحادیه اروپا را تهدید کرد که کشتی های خارجی حامل مهاجرین نجات یافته را در آینده از آمدن به بندرهای شان منع خواهد کرد.

با افزایش شمار مهاجرینی که به ایتالیا می رسند، مقامات این کشور گفته اند که به تنهایی نمی توانند به این مشکل رسیدگی کنند. وزرای داخلی چند کشور اتحادیه اروپا می خواهند برای برون رفت از این مشکل در پاریس باهم مشوره کنند.

وزرای داخلی آلمان، فرانسه و ایتالیا در این روز یکشنبه در پاریس درباره برخورد مناسب برای حمایت از اتیالیا در بحران مهاجرت گفتگو می کنند. دیمیتریس اوراموپولوس کمیشنر امور مهاجران اتحادیه اروپا نیز در این نشست انتظار می رود.

برمبنای اظهارات حکومت فرانسه هدف این است تا به یک «برخوردِ مورد توافق» در ارتباط با افزایش شمار مهاجرین دست یافت که از طریق دریای مدیترانه به اروپا می آیند.

ایتالیا پیش از آن اتحادیه اروپا را تهدید کرد که کشتی های خارجی حامل مهاجرین نجات یافته را در آینده از آمدن به بندرهای شان منع خواهد کرد. مقامات این کشور گفته اند که دیگر نمی توانند وضعیت را زیر کنترول قرار دهند.

درخواست سازمان ملل

آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد نیز از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته که با ایتالیا برای رسیدگی به موج مهاجرانی که به سواحل این کشور می رسند، همکاری بیشتر کنند.

فیلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین روز شنبه گفت که ایتالیا «سهم خودش» را برای نجات مهاجران از مدیترانه ایفا می کند و به نیازمندان حفاظت می دهد؛ اما «این تلاش ها باید ادامه یافته و حتی بیشتر شوند».

وی اضافه کرد که این نمی تواند تنها مشکلی برای ایتالیا باشد: «چیزی که در برابر چشمان ما در ایتالیا اتفاق می افتد یک تراژیدی دردناک است».

 براساس آمار سازمان ملل متحد از ماه جنوری سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۲۱۰۰ انسان آواره در مسیر مهاجرت به اروپا در بحیره مدیترانه غرق شده اند.  در ایتالیا از آغاز سال جاری میلادی ۷۳ هزار و ۳۰۰ مهاجر راجستری شده اند. این رقم ۱۴ درصد بیشتر از سال گذشته در همین مدت زمانی است.

 

 

 

ایتالیا

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s