میزان حملات بر اقامتگاه های پناهجویان کاهش یافته است

در سال روان میلادی میزان حملات بر اقامتگاه های پناهجویان در آلمان به وضاحت کاهش یافته است. حزب چپ های آلمان از احزاب دیگر این کشور می‌خواهد که موضوع پناهجویان را برای مبارزات انتخاباتی شان به کار نبرند.

به اساس معلومات اداره فدرال امور جنایی آلمان، از آغاز سال روان میلادی تا میانه ماه روان در سراسر این کشور جمعاً ۱۲۷ رویداد ثبت گردیده است. این در حالیست که در دو سال گذشته، در اوج بحران مهاجرت، میزان سوءقصد ها علیه اقامتگاه های پناهجویان به مراتب بالاتر بود: در سال ۲۰۱۶ در سرتاسر آلمان ۹۹۵ جرم جنایی و در سال ۲۰۱۵ جمعاً ۱۰۳۱ جرم جنایی علیه اقامتگاه های پناهجویان ثبت شده بود.

ارقام ارایه شده از سوی اداره فدرال امور جنایی آلمان امروز جمعه (۲۳ جون ۲۰۱۷)، نخست از سوی روزنامه آلمانی «ولت» به نشر رسید. این اداره، که مقر مرکزی آن در شهر ویسبادن است، از جمع ۱۲۷ سوء قصد، در ۱۱۸ آن عاملان راستگرا را مسئول خوانده است. به قول روزنامه «ولت» در ۹ رویداد دیگر نیز یک انگیزه سیاسی ناممکن خوانده نشده است.

اداره فدرال امور جنایی آلمان با توضیح جزئیات گفته است که ۲۴ قضیه در رابطه با خشونت، ۳۸ مورد جرایم تبلیغاتی، ۲۸ بار خساره رساندن به اموال و ۹ بار حریق عمدی ثبت گردیده است. این اداره همچنان از دو قضیه انفجار دادن مواد انفلاقیه سخن گفته است.

 

 

 

 

اولا یلپکه نماینده حزب چپ ها در پارلمان آلمان به خبرگزاری فرانسپرس گفته است: «بسیار امیدوارم که حملات راستگرایان تندرو بر اقامتگاه های پناهجویان واقعاً به زودی به یک موضوع گذشته تبدیل شود.» به قول یلپکه هنوز اما برای اعلام رفع خطر بسیار زود است. او افزوده است: «هنوز هم تقریباً هردو روز بعد یک حمله شرم‌آور صورت می‌گیرد. ما نباید با آن عادت کنیم.»

یلپکه همچنان گفته است خوب می بود اگر همه احزاب از استفاده از موضوع پناهجویان در مبارزات انتخاباتی شان خودداری می‌کردند. او اضافه کرده است: «به هر اندازه که از لحن بیگانه ستیزانه بیشتر استفاده شود، به همان پیمانه آب به آسیاب نژاد پرستان و نازی های نوین انداختن است.»

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s