محاکمه ۱۱ قاچاقچی به اتهام مرگ ۷۱ پناهجو در مجارستان آغاز گردید.

محاکمه ۱۱ قاچاقچی به اتهام مرگ ۷۱ پناهجو در مجارستان آغاز گردید.تقریبا دو سال پس از کشف ۷۱ جسد پناهجویان که در یک کامیون در اتریش خفه شده بودند، محاکمه ۱۱ قاچاقچی انسان در مجارستان آغاز گردیده است. چهار نفر از آنها متهم به قتل اند.

متهمان توسط ماموران پولیس در محکمه شهر کچکمت مجارستان همراهی می شدند. سارنوالی برای چهار تن از متهمان به عنوان عاملین اصلی خواستار حبس ابد است. کشف جسد ۷۱ پناهجو در شاهراه بورگن لاند اتریش در ماه آگست سال ۲۰۱۵ باعث وحشت و انزجار بین المللی گردید. این محکمه در مجارستان برگزار شده است، زیرا پناهجویان هنوز در خاک مجارستان بودند که جان های خود را از دست دادند.

این پناهجویان، ۵۹ مرد، هشت زن و چهار کودک از سوریه، عراق و افغانستان بودند. آنها در مرز صربستان و مجارستان توسط قاچاقچیان در یک کامیون یخچال دار جابجا شده بودند. قرار بود این پناهجویان از مجارستان به اتریش قاچاق شوند. سارنوالی مجارستان مدعی است که متهمان، از خطر خفه شدن در داخل کامیون  به دلیل کمبود هوا آگاهی داشتند و با وجود آن به طور «نهایت خشن و بی رحمانه» دست به این عمل زده اند.

 

 

 

 

برای هر یک از هفت متهم دیگر، شش بلغاریایی و یک لبنانی، سارنوالی خواستار ۲۰ سال حبس گردیده است. ده نفر از مظنونین در حال حاضر در بازداشت به سر می برند و یک فرد مظنون دیگر تحت پیگرد قرار دارد. مظنون فراری محاکمه غیابی می شود. این قضیه احتمالا چند ماه طول خواهد کشید. محکمه امیدوار است تا بتواند در جریان سال روان میلادی حکم خود را صادر کند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s