نکاتی درباره کشورهای مبدا و مقصد پناهندگان به مناسبت روز جهانی پناهندگان

نکاتی درباره کشورهای مبدا و مقصد پناهندگان به مناسبت روز جهانی پناهندگان

ایالات متحده در سال مالی ۲۰۱۶ بیش از ۷ میلیارد دلار کمکهای انساندوستانه فراهم کرده است، از جمله بیش از۳/۴ میلیارد دلار از بودجه دفتر «جعیت، پناهندگان و مهاجرت» وزارت امور خارجه آمریکا (PRMM). این مبالغ کمکهای حیاتی و حمایتی را برای جمعیت ۲۲ میلیون نفری پناهندگان و میلیونها تن که در داخل کشورشان آواره شده اند، قربانیان درگیریها، افراد بی سرزمین و مهاجرین در معرض خطر، در دنیا فراهم می کند.

افغانستان: افغانستان همچنان بزرگترین پروژه بازگشت پناهندگان در دنیاست، با تقریبا ۶۶ میلیون پناهنده افغان که از سال ۲۰۰۲ به این کشور باز گشته اند. پاکستان و ایران با میزبانی ۱/۳ میلیون و ۹۵۰۰۰۰ نفر پناهنده افغان، در میان بزرگترین میزبانان پناهندگان افغان هستند. PRM در سال مالی ۲۰۱۶ تقریبا ۹۵/۶ میلیون دلار کمک انساندوستانه به پناهندگان و پناهندگان بازگشتی افغان ارائه کرده است.

عراق: بیش از ۲۲۰۰۰۰ عراقی پناهنده به اردن، لبنان، سوریه و ترکیه گریخته اند در حالی که بیش از ۳ میلیون تن در داخل عراق آواره شده اند. PRM در سال مالی ۲۰۱۶ تقریبا ۲۶۶/۲ میلیون دلار برای حمایت از پناهندگان و آوارگان داخلی عراقی اختصاص داده است.

سودان جنوبی: بیش از ۱/۸ میلیون پناهنده از درگیریهای سودان جنوبی گریخته اند و در اوگاندا، اتیوپی، سودان و دیگر کشورها پناه گرفته اند. ایالات متحده از زمان آغاز درگیرها در دسامبر ۲۰۱۳ بیش از ۲/۴ میلیارد دلار کمکهای انساندوستانه برای پناهندگان و قربانیان درگیریها فراهم کرده است، از جمله ۱۴۲/۳ میلیون دلار توسط PRM در سال مالی ۲۰۱۶.

سوریه: ایالات متحده از زمان آغاز بحران سوریه ۶/۵ میلیارد دلار کمکهای انساندوستانه، از جمله بیش از ۸۱۲/۶ میلیون دلار از سوی PRM در سال مالی ۲۰۱۶، فراهم کرده است. این حمایت مالی کمکهای اضطراری را برای ۱۳/۵ میلیون سوری در رنج در داخل سوریه و بیش از پنج میلیون پناهنده سوری در لبنان، اردن، عراق و مصر، فراهم می کند.

 

 

 

 

امریکا

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s