ابتکار عمل کمیسیون اروپا : ایجاد سایت کاریابی به 30 زبان (فارسی)برای کاریابی پناهجویان

کمیسیون اروپایی برای کمک به پناهجویان وبسایتی راه اندازی کرده است که بواسطه آن آنها راحت‌تر می توانند برای استخدام و پیشرفت در جوامع اروپایی اقدام کنند.

این طرح در بروکسل مقر کمیسیون اروپایی به اجرا در آمده است.

محمد، پناهجوی فلسطینی که رزومه کاری خود را در این وبسایت گذاشته امیدوار است تا در اروپا کار پیدا کند. او می گوید: «می خواهم زندگی جدیدی را در اینجا آغاز کنم. به اینجا آمده ام تا در امنیت باشم، زندگی نو، فرهنگ نو در یک جامعه و کشوری نو.»

این وبسایت در ۳۰ زبان از جمله فارسی نیز موجود است و تنها برای کاریابی پناهجویان طراحی شده است. وبسایتی که به مارنلیس یک پناهجوی ۱۷ ساله اهل آنگولا کمک زیادی کرده

است.

او می گوید: «اینکه بتوانم در آینده پرستار شوم برایم آرزوی دست نیافتنی بوده و حالا که به این آرزو نزدیک شده ام بسیار خوشحال هستم.»

ماریان تایسن، کمیسر اروپایی بخش کاریابی معتقد است این وبسایت و ابتکار عمل کمیسیون بسیار جالب و موثرخواهد بود. خانم تایسن هم می گوید: «باید مطمئن باشیم که آنهایی که بدنبال کارمی گردند موفق شوند با توجه به قابلیتهایشان کار پیدا کنند. آنها باید فرصت داشته باشند تا خود را در جامعه تازه ای که در آن هستند مطرح کنند.»

باوجود قوانین حمایتی کمیسیون و اتحادیه اروپا، نرخ کاریابی پناهجویان در اروپا، به جز در کارهای غیرقانونی با حقوق و دسمتزد متفاوت، بسیار پایین است.

 

 

اروپا

 

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s