دولت استرالیا جزئیات بیشتری از آزمون جدید شهروندی استرالیا را اعلام کرد.

دولت استرالیا جزئیات بیشتری از آزمون جدید شهروندی استرالیا را اعلام کرد.

دولت آقای مالکوم ترنبل نخست وزیر استرالیا جزئیات بیشتری از لایحه پیشنهادی خود درباره آزمون شهروندی استرالیا را اعلام کرده است.

دولت آقای مالکوم ترنبل نخست وزیر استرالیا جزئیات بیشتری از لایحه پیشنهادی خود درباره آزمون شهروندی استرالیا را اعلام کرده است.

طبق لایحه پیشنهادی دولت ترنبل شهروندان باید ثابت کنند که می توانند به زبان انگلیسی بخوانند و بنویسند و قادرند که زبان انگلیسی را در یک سطح خوب صحبت کنند. این در صورتی است که برنامه اصلاحات دولت در خصوص آزمون شهروندی از سوی پارلمان تصویب شود.

در صورت تصویب لایحه فوق، این تصمیم برعهده وزیر مهاجرت خواهد بود تا مشخص کند که منظور از صحبت کردن به زبان انگلیسی در یک سطح خوب چیست؟

اما تونی برک از حزب کارگر می گوید دولت در نظر دارد سطح آزمون زبان انگلیسی را به معادل نمره شش آزمون زبان IELTS ارتقاء دهد.

تونی برک هشدار می دهد که آزمون فوق بسیار سخت خواهد شد. او می گوید: «دانشگاه ها در سطح شش دانشجو می پذیرند البته بعضی از آنها خواستار سطح 5.5 هستند. بنابراین این حتی سخت تر از ورود به بعضی از دانشگاه ها است. این مسائل جدی است چرا که ما در حال تنظیم استانداردهایی هستیم که حتی تعدادی از استرالیایی هایی که در اینجا به دنیا آمده اند هرگز نمی توانند تا به این سطح از زبان انگلیسی دست پیدا کنند.»

 

 

تونی برک هشدار می دهد که این مسئله ممکن است سبب ایجاد قشری از مهاجرانی شود که هرگز قادر به گذراندن این آزمون نیستند. مهاجرانی که به گفته او زندگی شان را به عنوان یک غیرشهروند در استرالیا سپری خواهند کرد.

این در حالی است که متقاضیانی که گذرنامه از کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، ایرلند، کانادا، آمریکا و نیوزیلند دارند نیاز به شرکت در آزمون زبان انگلیسی نخواهند داشت.

در لایحه فوق همچنین تاکید شده است که کسانی که دارای اقامت دائم استرالیا هستند بایستی قبل از گذراندن آزمون شهروندی، چهارسال منتظر بمانند.

وزیر مهاجرت پیتر داتون می گوید متقاضیان باید بیانیه ارزش های استرالیا را امضاء کنند.

او می گوید: «بیانیه ارزش های استرالیا شامل درک درستی از احترام به آزادی و کرامت فردی، آزادی مذهب، تعهد به حاکمیت قانون، دموکراسی پارلمانی، برابری زنان و مردان، برابری فرصت برای افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب و پس زمینه های قومی است. و اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان ملی، یک عنصر وحدت بخش و مهم برای جامعه استرالیا به شمار می آید.»

این در حالی است که مالکوم ترنبل نخست وزیر استرالیا با کم اهمیت نشان دادن شرایط جدید آزمون زبان انگلیسی در حال فشار بر حزب کارگر برای حمایت از این لایحه است.

او می گوید: «آنها نمی توانند از نیاز ادغام جامعه استرالیایی حمایت کنند. آنها قادر به حمایت از نیاز تعهد به ارزش های ما و بیعت به استرالیا نیستند.»

حزب کارگر هنوز نسبت به اینکه از کدام یک از تغییرات پیشنهادی در آزمون شهروندی حمایت خواهد کرد، تصمیم نگرفته است.

این در حالی است که کریس بوئن سخنگوی امور خزانه داری از حزب کارگر نیز گفته است که لایحه فوق تنها از صبح پنج شنبه گذشته در اختیار قرار گرفته و قابل بررسی بوده است.

او می گوید: «وزیر مهاجرت کنار صندوق آراء ایستاده و بدون اینکه لایحه فوق را معرفی کند و بدون اینکه تا به حال لایحه را دیده باشیم نعره می زند که رای بدهید. خب معلوم است که ما حالا می خواهیم از فرصت استفاده کرده و قوانین را از طریق فرآیندهای معمول حزب بررسی کنیم.»

 

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s