پلیس آلمان: یک روانشناس آلمانی توسط پناهجو کشته شد

یک پناهجو بر مشاور روانی دفتر صلیب سرخ آلمان در شهر زاربروکن حمله ور شده، او را به قتل رساند. گفته می شود که این پناهجو در جریان مشورتدهی پس از مشاجره ای مشاور خود را کشته است.

پلیس در شهر زاربروکن آلمان گزارش داده است که یک مشاور روان درمانی توسط پناهجویی روز چهار شنبه در این شهر جنوب غربی آلمان کشته شده است. پناهجوی مهاجم 27 سال داشته و تبعه سوریه می باشد. روان پزشک کشته شده 30 سال عمر داشته و در مرکز مشورتدهی پناهجویانی را که دچار آسیب های روانی اند، معالجه می کرده است. گفته می شود که این واقعه پس از مشاجره لفظی در جریان مشورتدهی میان این پناهجو و روان درمانش صورت گرفته است.

مقامات مرد مهاجم را در چند صد متری محل حادثه دستگیر کرده اند. جوان پناهجو پس از این حادثه به دلیل جراحاتی شدیدی که گفته می شود بر بدن خود نیز وارد کرده است، به بیمارستان انتقال یافته است.

هرچند دلیل اصلی این حادثه به گونه کامل هنوز روشن نشده، اما مقامات باورمند هستند که این حمله با گروه تروریستی مرتبط نخواهد بود.

صلیب سرخ «شوکه» شده است

رودولف زایتر رئیس سازمان صلیب سرخ آلمان گفته است که «ما همه وحشت زده و شوکه شده ایم». زایتر همچنان علاوه نمود که تمام سازمان صلیب سرخ «عزادار یک کارمند قابل تمجید خود هستند».

پلیس همچنان یک چاقویی را از محل حادثه بدست آورده اما تاهنوز تائید نکرده است که این سلاح قتل این مشاور درمانی توسط این پناهجو بوده است.

فرد مقتول از سال 2014 به این طرف با صلیب سرخ فعالیت می کرد. این مرکز مشورتی در مرکز زاربروکن نزدیکی مرز با فرانسه به گونه تخصصی پناهجویانی را یاری می رساند که مبتلا به استرس پس از سانحه بوده و یا مشکلات در خصوص منطبق شدن در جامعه تازه را داشته اند.

این حمله یادآور ضربه مهلک سال گذشته در سوید است. در آن زمان یک دختر جوان 22 ساله و همکاری اجتماعی نیز توسط یک جوان مهاجر به گونه مشابه در این کشور کشته شده بود.

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s