ایرانیان رتبه پنجم وورد به المان درسال 2017 :از آغاز سال جاری بیش از ۷۷ هزار پناهجوی تازه وارد ثبت ادارات آلمانی شده اند

وزارت داخلی آلمان می گوید که در پنج ماه گذشته بیش از ۷۷ هزار پناهجو وارد آلمان شده اند. در ماه می، رقم این پناهجویان نسبت به چهار ماه دیگر امسال افزایش داشته است.

براساس گزارش وزارت داخلی آلمان فدرال که امروز (پنج شنبه ۸ جون ۲۰۱۷) نشر شد، از آغاز سال جاری میلادی تا حال ۷۷۱۴۸ پناهجوی جدید وارد آلمان شده اند.
اعلامیه وزارت داخلی می رساند که یک چهارم این آوارگان، یعنی ۱۸ هزار و ۸۷۹۹ نفر، شهروندان سوریه بوده اند که به دنبال آن به ترتیب اتباع عراق، افغانستان، اریتریا و ایران قرار داشته اند.
این وزارت همچنان گفته است که تعداد پناهجویان تازه وارد به آلمان در چهار ماه اول سال جاری میلادی تقریباَ ثابت بوده است، اما در ماه می اندکی افزایش یافته است. آمار وزارت داخلی نشان می دهد که در ماه می رقم تازه واردان به ۱۵ هزار تن رسیده است.اطلاعات وزارت داخلی می رساند که از میان این تعداد، ۳۶۵۷ تن سوریایی، ۱۶۳۲تن عراقی، و ۱۰۴۹تن دیگر اریتریایی بوده اند.
از سوی هم، اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهندگی آلمان (بامف) از ماه جنوری تا ماه می سال روان روی ۳۷۵۵ هزار و ۶۰۰ پرونده پناهندگی تصمیم گرفته است. از این شمار، ۳۸ درصد آن‌ها براساس کنوانسیون ژنیو به عنوان مهاجر (اقامت سه ساله) و یا حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) دریافت کرده اند. هفت درصد دیگر از متقاضیان پناهندگی «ممنوعیت اخراج» دریافت کرده اند، به این مفهوم که درخواست شان رد شده اما فعلاَ اخراج نمی‌شوند.
در فرجام ۵۵ درصد پناهجویان پاسخ رد دریافت کرده اند. با این همه، تا اخیر ماه می ۱۶۵۵ هزار پرونده ای که روی آن هنوز تصمیم گرفته نشده است روی میز ادارات مسئول قرار داشته است.
بر اساس اطلاعات اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهندگی، این اداره در ماه می روی ۸۷۷ هزار پرونده تصمیم گرفته است. در این میان، پرونده‌های زیر کار در این اداره در ماه می ۲۹ درصد کاهش یافته و به ۱۶۵ هزار پرونده رسیده است.

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s