سوئد : نتایج آزمایش سن نشان می‌دهد ٧٥ درصد بالای ١٨ سال دارند

نتایج نخستین آزمایش سنی نوجوانان تنهای پناهجو نشان می‌دهد که اکثریت افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته اند بالای  ١٨ سال دارند. این مطلب را طب عدلی (پزشکی قانونی) بیان داشته است.

تقریبا ٧٥ درصد از ٤٤٢ فردی که مورد آزمایش قرار گرفته اند یا ١٨ سال دارند و یا بزرگ‌سال‌تر از این هستند.

اکنون حدود دو ماه می‌شود که طب عدلی پرونده‌های آزمایش سن نوجوانان تنهای پناهجو را مورد بررسی قرار می‌دهد. اداره کل امور مهاجرت در نظر دارد حدود ١٤٠٠٠ نوجوان تنهای پناهجو را مورد آزمایش سن قرار دهد. نوجوانان تنهای پناهجویی که نتوانسته اند با مدارک معتبر سن و سال شان را ثابت کنند مورد ارزیابی سنی قرار می‌گیرند و از سوی طب عدلی ویا ماموران اداره کل مهاجرت تعیین سن می شوند.

انجام آزمایش تعیین سن اختیاری ست و نوجوانان تنهای پناهجو حق این را دارند تا از انجام آزمایش خودداری کنند اما در آن صورت اداره کل امور مهاجرت اقدام به تعیین سن به صورت فرضی خواهد کرد.

 طب عدلی : ما از سوی اداره مهاجرت حدود ٤٠٠٠ پرونده تا کنون دریافته ایم که باید مورد آزمایش و ارزیابی قرار دهیم. اکثریت افرادی که باید مورد آزمایش قرار گیرند پسر هستند. تا کنون ٦٠٠ پرونده مورد آزمایش قرار گرفته است و به اداره کل امور مهاجرت نتایج آن را فرستاده ایم.

آزمایش سن در دو مرحله انجام می‌یابد؛ آزمایش دندان عقل و عکس برداری از استخوان زانو. دو داکتر (پزشک) به صورت جداگانه نتایج آزمایش و عکس استخوان زانو را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

مشتاق، نوجوان تنهای پناهجوست که پذیرفته است تا این آزمایش را انجام دهد. او در شهر اسکلستونا نزد یک داکتر دندان مورد آزمایش قرار گرفت.

من تنها دو انتخاب داشتم. یا باید می پذیرفتم تا مورد آزمایش قرار گیرم و یا اداره مهاجرت تعیین سن می‌کرد.

در مورد نتیجه این آزمایش چه فکر می‌کنی؟

تنها من نیستم بسیاری ها هستند که منتظر دریافت نتایج شان هستند. من دوستانی زیادی دارم که مانند من در حال انتظار هستند. بسیار مشکل است همه به این موضوع فکر می‌کنند.

سوئد

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s