اعتراف پناهجویان به قتل برای جلوگیری از بازگردانده شدن

اعتراف پناهجویان به قتل برای جلوگیری از بازگردانده شدن

مقامات آلمانی می‌گویند پناهجویان برای جلوگیری از بازگردانده شدن به کشورشان اعتراف به جرم‌های سنگینی، حتی قتل می‌کنند. از آغاز سال ۲۰۱۷ این پدیده در آلمان به ویژه در ایالت هسن رشد پیدا کرده است.

پناهجویان در ایالت هسن اعتراف می‌کنند که در کشورشان مرتکب قتل شده‌اند تا مانع بازگردانده شدن خود از آلمان شوند. شمار این افراد به ویژه در ماه‌های اخیر افزایش پیدا کرده است.

نادیا نیزن، سخنگوی دادستان فرانکفورت، می‌گوید اگر پناهجویان مورد تهدید مجازات اعدام قرار بگیرند این خود دلیلی است که آنها بازگردانده نشوند.

به گفته مقامات آلمانی از نوامبر سال ۲۰۱۶ شمار پناهجویانی که ادعا می‌کنند که در کشورشان مرتکب جنایت شده‌اند افزایش پیدا کرده است.

به گفته سخنگوی دادستان فرانکفورت تنها در بخش سیاسی ۶۰ پرونده از این قبیل در ایالت هسن تشکیل شده است. طبق اعتراف این پناهجویان بایستی علیه آنان پرونده جنایی تشکیل شود. اغلب اعتراف‌کنندگان درباره ارتکاب جرم خود «توصیف سطحی» می‌کنند.

تسهیلات پارلمان آلمان برای استرداد پناهجویان

به گفته سخنگوی دادستان فرانکفورت اغلب این افراد جرم سیاسی مرتکب شده‌اند. برخی از این پناهجویان تعریف کردند که توسط افراد گروه طالبان ربوده شدند و در حین فرار یکی از نگهبانان خود را کشته‌اند.

پناهجوی دیگری می‌گوید که به عنوان یک نوجوان مرتکب سرقت شده است.

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی معروف به بامف (BAMF) در آوریل ۲۰۱۷ از بروز مشکلات مشابهی درباره پناهجویان افغان گزارش کرده بود.

برخی از پناهجویان افغان برای جلوگیری از بازگردانده شدن خود به کشورشان ادعا کرده بودند که قبلا در صفوف گروه طالبان فعالیت می‌کرده‌اند. پرونده این افراد زمانی جدی گرفته می‌شود که  شخص مورد نظر به دلیل سابقه فعالیت خود در گروه طالبان در افغانستان مورد تهدید شکنجه و یا اعدام قرار بگیرد.

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86/a-39004830

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s