دولت آلمان ۲۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ هزینه مهاجران کرده است

حکومت فدرال آلمان در سال گذشته مجموعاَ بیش از ۲۰ میلیارد یورو را برای پناهجویان در داخل کشور و مبارزه علیه علل مهاجرت مصرف کرده است. مبلغی که حکومت فدرال به ایالت ها در این خصوص پرداخته بالغ بر ۹ میلیارد یورو می شود

روزنامه آلمانی «راینشه پست» نوشته است که این مبلغ در گزارش حکومت فدرال در قبال اقدامات حمایتی ایالات و شهرها و استفاده آنها از منابع مالی ارائه گردیده است. بنا بر این گزارش، حکومت فدرال آلمان ۵،۵ میلیارد یورو تنها برای پناهجویانی پرداخته است که پناهندگی شان قبول نشده و منتظر جواب اند. علاوه بر این، ایالات آلمان یک بسته ادغام دو میلیارد یوروی را از حکومت فدرال به دست آورده اند.

برعلاوه دیگر هزینه ها ، حکومت فدرال آلمان ۴۰۰ میلیون یورو برای ایجاد شرایط اقامت پناهجویان و ۳۵۰ میلیون یورو را به عنوان یک بسته امدادی برای اطفال زیر سن بدون همراه پرداخته است.

حکومت فدرال بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۰۰ میلیارد یورو در مسائل مربوط به پناهندگان پرداخته است. وزارات اقتصاد آلمان گزارش داده است که حکومت فدرال «هزینه های اضافی بیش از ۱۱ میلیارد یورو را به ویژه برای روی دست گرفتن اقدامات به منظور مبارزه با علل مهاجرت که در این هزینه ایالت ها سهم ندارند، بدوش گرفته است.»

کاهش هجوم پناهجویان به اروپا

پیتر التمایر هماهنگ کننده امور مهاجران در حکومت فدرال آلمان، در هجوم پناهندگان به اروپا اکنون کاهش را می بیند. او می گوید که «مهاجرت ها از ترکیه به یونان به طور چشمگیری در یک سال اخیر کاهش یافته است. از طرف دیگر در حال حاضر به نظر می رسد که هجوم پناهجویان از مسیر لیبیا- ایتالیا کاهش یافته است و افزایش را نشان نمی دهد.»

او در ادامه به روزنامه «راینیشه پست» گفته است که «ماموریت ما برای بهبود اوضاع در لیبیا، مالی و نیجر، به نظر می رسد که اینک ثمر داده است.» او همچنین گفته است که «هدف ما هنوز هم این است که هیچ انسانی در بحیره مدیترانه جان اش را از دست ندهد و زمانی به این هدف نایل خواهیم آمد که اصلا انسان ها راه فرار را در پیش نگیرند.»

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s