آلمان : استخدام 15 هزار پلیس برای دیپورت پناهچویان رد شده در این کشور

تدابیر قانونی جدید برای پیشبرد روند اخراج پناهجویان رد شده از آلمان

در آلمان تدابیر جدیدی برای اخراج مهاجران رد شده روی دست گرفته می شود. حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز «بازگرداندن مصممانه تر» پناهجویان رد شده را توصیه کرده است. این تدابیر با انتقاد سازمان های حامی پناهجویان مواجه شده است.

حزب سوسیال دموکرات آلمان «اس پی دی» در مسوده برنامه انتخاباتی اش چندین توصیه در ارتباط با امنیت داخلی را درج کرده است. از جمله: «استخدام ۱۵ هزار پلیس جدید توسط حکومت فدرال و ایالات»، «بازگرداندن مصممانه تر» پناهجویان قبول ناشده و اخراج فوری خارجی هایی که مرتکب اقدامات جدی خلاف قانون شده اند پس از گذراندن دوره مجازات شان.

این تنها حزب سوسیال دموکرات آلمان نیست که خواهان اقدامات جدی تر در ارتباط با اخراج پناهجویان قبول ناشده یا خلاف کار شده است. چندی است که حکومت ائتلافی و ایالات در این مورد به توافق رسیده اند و قصد تصویب یک بسته جدید قوانین پناهندگی را دارند. پارلمان آلمان فدرال یا «بوندس تاگ» شام روز پنجشنبه در مورد پیش نویس بسته جدید قانون پناهندگی تصمیم می گیرد.

انتقاد «پرو ازول» از بسته جدید قوانین پناهندگی

سازمان حامی پناهجویان «پرو ازول» این بسته جدید قوانین را «سیستم اخراج» خوانده و از آن انتقاد کرد. این سازمان از پارلمان آلمان فدرال یا بوندس تاگ خواست که این مسوده را تایید نکنند.

پرو ازول روز پنجشنبه در برلین اعلام کرد، این قانون آلمان را از یک کشور «پذیرای مهاجران» به کشوری «اخراج مهاجران» مبدل می سازد. از جمله اقداماتی که در قانون موسوم به «قانون پیشبرد بهتر روند اخراج پناهجویان قبول ناشده» درج شده است، می توان از امکانات گسترش یافته در ارتباط با بازداشت پناهجویان به قصد اخراج و همچنین دسترسی به اطلاعات تیلفون های هوشمند پناهجویان اشاره کرد.

افزون بر این در این مسوده بسته قوانین پناهندگی آمده است، پناهجویانی که چشم اندازی برای اقامت در آلمان ندارند باید مدت طولانی تری در مراکز اولیه پذیرش آوارگان بمانند و مدت بازداشت احتمالی پناهجویان قبول ناشده به قصد اخراج تمدید می شود. حکومت ائتلافی و ایالات آلمان در ماه فبروری به طور اصولی بر سر این بسته پناهندگی به توافق رسیده بودند.

«پرو ازول» از قصد حکومت آلمان فدرال برای دسترسی به اطلاعات تلفن های هوشمند پناهجویان انتقاد کرد.

به گفته مقام های این سازمان در صورتی که پناهجویان بیشتر از مهلت شش ماهه کنونی در مراکز اولیه پذیرش آوارگان نگهداری شوند، این امر می تواند به «انزوای آن ها از جامعه به مدت ۱ تا ۲ سال بیانجامد».

افزون بر این، مقام های سازمان «پرو ازول» گفتند که در این بسته جدید، مواد قانون پناهندگی و جزایی در برخی موارد یک جای شده اند. براساس این پیش نویس امکان بازداشت و اخراج انسان هایی که  خطر جدی برای انسان ها و جامعه به شمار می آیند، در نظر گرفته شده است.

«پرو ازول» در انتقاد از این بسته پناهندگی گفت: «این بسته قوانین سیستمی را به جریان می اندازد که در آن خطر آسیب رسیدن به پناهجویان وجود دارد».

به این خاطر این سازمان حامی پناهجویان از بوندس تاگ می خواهد که این قانون را تصویب نکند.

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s