در اداره مهاجرت آلمان چه خبر است … : اعتراف به اشتباه در روند رسیدگی به تقاضاهای پناهندگی

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان مصروف بررسی مجدد پرونده های پناهندگی قدیمی است و به این دلیل ممکن است بررسی تقاضاهای جدید مدت طولانی تر طول بکشد.

دلیل کلیدی تاخیر جدید در بررسی مراحل تقاضای پناهندگی، رسوایی در قبال فرانکو آه، یک سرباز آلمانی است که به عنوان یک مهاجر سوریایی، حمله ای را برنامه ریزی کرده بود.

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان (BAMF) بر اساس گزارش رسانه ها، در بررسی پرونده های قدیمی پناهجویان اشتباهات متعددی را کشف کرده است. با توجه به اطلاعات روزنامه های گروه رسانه یی «فونکه»، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی برنامه ریزی کرده است که ۲۰۰۰ دوسیه را دوباره بررسی کند و از این میان ۱۰۰۰ پرونده بررسی شده است که در ۱۰ تا ۱۵ درصد آن اشتباهات کشف گردیده است. علاوه بر این، این اداره روی یک تاخیر جدید در بررسی مراحل تقاضای پناهندگی حساب می کند.

یک سخنگوی این اداره گفته است که به دلیل تحقیقات در مورد فرانکو آه، سرباز آلمانی مظنون به افراط گرایی دست راستی، کارمندان کمتری برای بررسی قضایای روزمره در دسترس است و این امر می تواند منجر به کندی بیشتر در بررسی روند پناهندگی پناهجویان گردد.

تمرکز روی تصمیمات مثبت در امور پناهندگی

فرانکو آه.، سرباز آلمانی که در آواخر اپریل بازداشت گردید، چندین ماه به عنوان یک پناهجوی سوریایی، «حمایت فرعی» یا حمایت محدود پناهجویی را به دست آورده بود. فرانکو آه. تحت سوء ظن تروریستی قرار دارد، زیرا گفته می شود که او احتمالا حمله تروریستی را برنامه ریزی کرده بود. هدف این سرباز با هویت جعلی این بوده که بدبینی در برابر پناهجویان ایجاد کند. توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان به دلیل این مورد بررسی ۲۰۰۰ پرونده های مثبت در قبال روند پناهندگی پناهجویان را دستور داده است.

در ادامه اظهارات سخنگوی این اداره آمده است که اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی برای اتمام این کار و یک تحقیق گسترده، دقیق و بدون خلاء، یک گروه کاری را ایجاد گرده است. او در ادامه گفته است که برای کار در این گروه کاری، «کارمندان با تجربه که تصمیم گیرندگان قضایای پناهندگی اند» از کارهای روزمره بیرون کشیده شده اند. اینکه تا چه حد این امر تأثیری روی کار بالای قضایای قدیمی می گذارد، در حال حاضر قابل پیشبینی نیست.

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s