راشپیگل: بازجویی سازمان حفاظت اطلاعات آلمان از مهاجران از سر گرفته می شود

اشپیگل: بازجویی سازمان حفاظت اطلاعات از مهاجران از سر گرفته می شود

براساس یک گزارش، احزاب ائتلافی حکومت فدرال آلمان قصد دارند به سازمان های اطلاعاتی  این کشور اجازه دهند تا به شکل گسترده تری از پناهجویان در این کشور بازجویی کنند. هدف از این کار جلوگیری از حملات تروریستی عنوان شده است.

براساس یک گزارش تازه مجله خبری اشپیگل، اتحاد احزاب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی آلمان و حزب سوسیال دموکرات این کشور می خواهند به سازمان های جاسوسی این کشور اجازه دهند تا از پناهجویان دوباره بازجویی کنند.

این مجله نوشته است که این موضوع از ارزیابی نهایی کمیته تحقیق در مورد فعالیت های سازمان استخباراتی امنیت ملی امریکا یا «ان اس ای» در مجلس فدرال آلمان به دست آمده است.

بازجویی از پناهجویان توسط سازمان های اطلاعاتی داخلی و خارجی تا سال ۲۰۱۴ برای دهه ها توسط «دفتر مرکزی ارزیابی اطلاعات» در سازماناطلاعات داخلی آلمان یا «بی ان دی» سازماندهی شده بود که پس از آن لغو گردید.

اخیرا مشخص شده است که سالانه تا ۸۰۰ گفتگوی مقدماتی صورت گرفته و بعد از آن ۲۰۰ تا ۳۰۰ پناهجو در آلمان مورد پرسش قرار گرفته اند.

مجله خبری اشپیگل براساس گزارش منتشر نشده احزاب اتحادی سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی و همچنان سوسیال دموکرات نوشته که مسدود کردن دفتر مرکزی ارزیابی اطلاعات در سازمان اطلاعاتی آلمان قابل درک بود.

اما به خاطر شمار زیاد پناهجویانی که از مناطق بحران زده به آلمان مهاجرت می کنند، وضعیت تغییر کرده است. حالا باید تمام منابع دوباره به کار برده شوند تا از خطرات تروریستی و قاچاق انسان جلوگیری شده و مسیرهای مهاجرت کشف شوند.

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s