سوئد : افزایش تعداد پناهجویان پس از لغو کنترل کارت های شناسایی

از روز سه شنبه و لغو کنترل کارت‌های شناسایی در مرز سوئد – دانمارک، تعداد پناهجویان و مهاجرانی که در کنترل مرزی متوقف می‌شوند به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

روز سه شنبه هفته گذشته، دولت کنترل کارت‌های شناسایی مسافرانی را که در مسیر سوئد – دانمارک به رفت و آمد مشغولند لغو کرد. این مقررات در ژانویه ۲۰۱۶ و به منظور کاهش تعداد پناهجویان وضع شده بود. با اینهمه دولت اعلام کرد که همزمان با این تصمیم، کنترل مرزها افزایش خواهد یافت. در همین رابطه، تعداد بیشتری از پناهجویان و مهاجرانی که می‌خواهند از مرز اسکونه به سوئد بیایند، متوقف شدند.

بر اساس قوانین سوئد، فردی که وارد سوئد بشود و اجازه اقامت نداشته باشد می‌تواند در محل کنترل مرزی درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد. در یک سال گذشته به طور متوسط در هفته ۵ نفر با این شرایط وارد سوئد شده‌اند اما به گفته میکائیل ماتسون، رییس پلیس مرزی در منطقه جنوب، از سه شنبه تا به حال ۲۴ نفر درخواست پناهندگی خود را به این شکل ارائه کرده‌اند .

علاوه بر این، در آخر هفته‌ای که گذشت ۸۸ نفر در کنترل مرزی متوقف شده و به آنها اجازه ورود به سوئد داده نشد. این رقم در اوایل سال جاری بین ۴۰ تا ۱۰۰ نفر در هفته بود.

میکائیل ماتسون بر این باور است که هم تعداد پناهجویان و هم تعداد افرادی که به آنها اجازه ورود به سوئد داده نمی شوداز این پس در پی لغو کنترل کارت‌های شناسایی افزایش بیابد. او دراینباره می‌گوید : من فکر می‌کنم این تازه اول آنچیزی است که در آینده رخ خواهد داد. لغو کنترل کارت‌های شناسایی باید پیش از اینکه چنین تاثیراتی داشته باشد بررسی می‌شد.

پناهجویان و مهاجران در هفته اخیر در کنترل مرزی هیله و در محلی از ایستگاه قطار که مسافران آمده از دانمارک کنترل می‌شوند  متوقف شده‌اند .

سوئد

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s