آلمان بیشترین قبولی پناهجویان را در ۲۰۱۶ داشته است

گزارش جدید یوروستات یا اداره آمار اتحادیه اروپا  می رساند که در این سال در آلمان به ۴۴۵ هزار و ۲۱۰ درخواست پناهندگی جواب مثبت داده شده است. که بیشترین رقم در اتحادیه اروپا است. این گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا که روز چهارشنبه نشر شده، سه برابر رقم قبولی پناهجویان در سال ۲۰۱۵ است.

سال گذشته در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۷۱۰ هزار و ۷۰۰ انسان واجد شرایط پناهندگی شناخته شده و درخواست پناهندگی شان قبول شده است.

بیش از نیمی از این انسان ها از سوریه بوده اند که شمارشان ۴۰۵ هزار و ۶۰۰ تن می باشد. عراقی ها با ۶۵ هزار و ۸۰۰ مورد قبولی در رده دوم و افغان ها با ۶۱ هزار و ۸۰۰ مورد پذیرش درخواست های پناهندگی شان در رده سوم قرار دارند.

بر اساس آمار این گزارش به ۷۰ درصد از سوریایی هایی که در اتحادیه اروپا پناهندگی دریافت کرده اند، یعنی ۲۹۷ هزار و ۷۱۰ تن آلمان پناه داده است.

از میان تمامی پناهجویانی که در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده و حفاظت به دست آورده اند، بیش از نیم شان به عنوان مهاجر قبول شده اند.

آمار این گزارش جدید یوروستات می رساند که در سال ۲۰۱۶ شمار مهاجران ۳۹۸ هزار و ۶۷۰ تن، انسان هایی که پناهندگی محدود گرفته اند ۲۶۳ هزار و ۷۵۵ تن و آن هایی که اجازه اقامت بشردوستانه دریافت کرده اند ۵۶ هزار و ۹۷۰ تن می باشد.

۶۱ درصد از درخواست های پناهندگی در تمام اتحادیه اروپا ناموفق بوده اند. آمار جواب های منفی در آلمان به ۶۹ درصد می رسد. میزان قبولی پناهجویانی که در پی ارائه درخواستتجدیدنظر قبول شده اند فقط به ۱۷ درصد موارد می رسد.

سوریایی ها از همه بیشتر شانس به دست آوردن پناهندگی را در اروپا داشته اند و ۹۸ درصد از درخواست های پناهندگی شان جواب مثبت دریافت کرده اند. کمترین شانس قبولی را هم متقاضیان پناهندگی از کشورهای غرب بالکان داشته اند که فقط پنج درصدشان قبول شده اند

 

 

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s