هزاران پناهجوی افغان در آلمان خود را عضو طالبان معرفی کرده‌اند

به گزارش منابع رسمی، از سال ٢٠۱۵ تا امروز هزاران پناهجوی افغان در آلمان خود را عضو طالبان معرفی کرده‌اند. مسئولان آلمانی حدس می‌زنند بسیاری از این افراد به خاطر این که به افغانستان برگردانده نشوند خود را چنین معرفی می‌کنند، زیرا عضویت طالبان در افغانستان مجازات مرگ را در پی دارد.

اداره فدرال امور مهاجران و پناهندگان به منابع امنیتی گزارش داده است که تا امروز هزاران پناهجوی افغان در مصاحبه‌های خود ادعا کرده‌اند که عضو طالبان بوده‌اند.
شمار زیاد مدعیان عضویت طالبان، منابع امنیتی و قضائی آلمان را با مسئولیت سنگینی روبرو کرده است. در هر مورد باید بررسی شود که فرد مدعی واقعاً عضو طالبان بوده یا تنها با هدف دشوار کردن استرداد خود به افغانستان دروغ گفته، زیرا عضویت طالبان در افغانستان با مجازات مرگ روبرو می شود.

با توجه به این که آلمان طالبان را یک گروه تروریستی می داند، شخص مدعی عضویت آن باید روی مجازات‌های قانونی در آلمان نیز حساب کند، اما این مجازات‌ها در صورت اثبات پشیمانی فرد چندان سنگین نخواهد بود.

به گزارش «اشپیکل آنلاین»، دادستان فدرال آلمان به تازگی دست کم تحقیقات را در ٧٠مورد آغاز کرده است. هفته آینده محاکمه دو گروه از مدعیان عضویت در طالبان در شهرهای برلین و کوبلنس آغاز می‌شود.

استرداد پناهجویان افغان از آلمان
در حال حاضر بر اساس گزارش‌های رسمی، بیش از ١۵٠ هزار افغان در آلمان سکونت دارند که بخش عمده آن ها را پناهجویان دو سال اخیر تشکیل می‌دهند.
دولت آلمان در سال گذشته (٢٠۱۶)، اعلام کرد که بخش‌هائی از افغانستان از امنیت برخوردار شده است و به این دلیل پناهجویانی که استدلال‌هایشان برای اخذ پناهندگی پذیرفته نشده باید برای بازسازی کشور خود به افغانستان بازگردند.

در حال حاضر دست کم حکم اخراج برای ١٢،۵٠٠ پناهجوی افغان صادر شده است و چند صد تن از آن‌ها تاکنون بازگردانده شده‌اند. این اقدامات دولت آلمان اعتراض گسترده گروه‌های مدافع حقوق بشر، مدافعان حقوق پناهندگان و افغان های مقیم آلمان را در پی داشته است.

دولت آلمان مدعی است که به افغان‌های بازگردانده شده کمک مالی می‌کند تا بتوانند زندگی نوینی را در کشور خود آغاز کنند؛ اما در این مورد تاکنون جزئیاتی منتشر نشده است.

 

 

 

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s