خرید و فروش و کرایه مدارک هویتی در سوئد

مدارک هویت در سویدن در مواردی بصورت آشکار، خریداری ویا به کرایه داده می‌شوند. این مطلب را بخش خبر رادیوی سویدن در پی حمله ‹تروریستی› اخیر در استکهلم، مورد بررسی قرار داده است.

اکوت، بخش خبر رادیوی سویدن هویت فردی را که در این زمینه صحبت کرده است ناشناس نگه می‌دارد. این شخص به اکوت گفته است:

این مرد در یکی از شهرهای سویدن زندگی می‌کند و به ارزش ٢٥٠٠ کرون در ماه، شماره خصوصی و حساب بانکی خود را به کرایه می‌سپارد. احتمالاً افرادی که از چنین مدارکی استفاده می‌کنند افرادی هستند که بدون مدارک و بصورت مخفی زندگی می‌کنند. کارفرماها آگاهانه ویا ناآگاهانه این افراد را استخدام می‌کنند و به این ترتیب ظاهراً بصورت قانونی کار می‌کنند. معامله فروش مدارک هویت به حدی آزادانه انجام می‌یابد که فرد فروشنده شماره تلفونش را در یک صفحه انترنتی گذاشته است.

فردی که با بخش خبر رادیوی سویدن صحبت کرده است گفته که به باور او ٧٠ درصد محل‌های کاری که او می‌شناسد با چنین روشی کارگر استخدام می‌کنند.

دانیار که اسم مستعار مردی اهل آسیای مرکزی‌ ست و حدود دو سال می‌شود که بصورت مخفیانه و بدون مدرک در استکهلم زندگی می‌کند، با رادیوی سویدن در مورد چگونگی استفاده از مدارک هویت تقلبی صحبت کرده است. در مورد افرادی که او حرف زده است، همه شهروندان جمهوری‌های شوروی سابق هستند. این فرد به خبرنگار رادیوی سویدن مدارک تقلبی را نشان داده است که خود او از آن استفاده می‌کند.

دانیار گفته است: این کارت هویت بلغاری است و با ١٥٠٠ یورو خریده‌ام. این کارت هویت را در مواقع که در مترو توسط پلیس پرس وجو شوم نشان می‌دهم.

یک مرد دیگر که او نیز شهروند یکی از جمهوری‌های آسیای میانه است به اکوت، بخش خبر رادیوی سویدن گفته است که او به ارزش ٦٥٠٠ کرون یک پاسپورت

گذرنامه استونیایی را خریده بود و پس از آن یک کارت هویت  پناهجویان( LMA) را به قیمت ١٢٠٠ کرون بدست آورده است.

 

 

سوئد

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s