بودجه 2017 دولت کانادا با هدف اشتغال زایی هدفمند برای مهاجران

سازمان مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، روز چهارشنبه ۶ مارس ۲۰۱۷ اعلام کرد که بودجه دولت برای سال جدید با تمرکز بر برنامه های اشتغال زایی خواهد بود و حمایت ویژه ای از مهاجران تازه وارد در این زمینه خواهد کرد.

دولت کانادا با تامین بودجه بیشتر به مهاجران تازه وارد کمک خواهد کرد تا هرچه سریعتر وارد بازار کار کانادا شوند. این همان برنامه آرمانی دولت کاناداست که در حقیقت یک سرمایه گذاری هوشمندانه محسوب می شود که باعث رشد اقتصادی کانادا خواهد شد و فرصت های بیشتری را در اختیار طبقه متوسط جامعه قرار خواهد داد. کمک به مهاجران تازه وارد آموزش دیده به منظور پیدا کردن شغل مناسب با درآمد معقول از بخش های مهم برنامه های دولت است.

احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به نمایندگی از پاتی هاجو، وزیر کار و توسعه نیروی انسانی اظهار کرد که دولت برنامه «استراتژی های اشتغال هدفمند» را برای تازه واردین به زودی معرفی خواهد کرد که این استراتژی ها به مهاجران تازه وارد کمک می کند که شغل مناسب با مهارت و تجربه خود پیدا کنند.

این برنامه از سه منظر متفاوت به تازه واردین کمک خواهد کرد:
. افزایش حمایت های قبل از ورود به کانادا به منظور شروع روند شناخت اعتبارنامه خارجی قبل از ورود به کانادا۱
۲. اعطای وام به منظور پرداخت هزینه های روند شناخت اعتبارنامه خارجی همانند آزمون های صدور مجوز، کلاس های آموزشی، سفر و ارتقا مهارت ها
۳. پروژه آزمایشی جدید به منظور ابداع روش های نوآورانه برای اینکه تازه واردین تجربه کار کانادایی به دست آورند.

در مجموع بودجه ای معادل ۲۷.۵ میلیون دلار برای ۵ سال آینده در نظر گرفته شده است که ۵.۵ میلیون دلار آن در سال به برنامه «استراتژی های اشتغال هدفمند» اختصاص داده می شود.

این بودجه همچنین در راستای برنامه «مهارت ها و نوآوری » دولت کانادا حمایت های قابل توجهی از یادگیری مادام العمر، بازآموزی و ارتقا مهارت کارگران کانادایی بویژه جوانان، بومیان و زنان خواهد کرد.

دولت استانی کبک نیز چندی پیش در لایحه بودجه ۲۰۱۷، بودجه ای معادل ۱۷۹.۴ میلیون دلار برای حمایت از مهاجران تازه وارد به منظور آموزش زبان فرانسه و جذب دانشجویان خارجی در نظر گرفت. همچنین این استان برنامه های مهاجرتی خود در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که برای مشاهده جزئیات این برنامه می توانید اینجا را کلیک کنید.

کانادا

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s