مرکل: باید راه حل مشترکی برای بحران مهاجرت پیدا کنیم

مرکل از سران اتحادیه اروپایی درخواست کرد که برای بحران مهاجرت راه حل مشترک بیابیند. او پیش از مراسم تجلیل از سالروز پیمان روم، بر تعهد همه کشورهای این اتحادیه برای مقابله با بحران مهاجرت تاکید کرد.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان از رهبران کشورهای اروپایی خواست که تعهدات مشترک برای مقابله با بحران مهاجرت در اتحادیه اروپا را در نظر گیرند. مرکل که پیش از برگزاری شصتمین سالگرد اجلاس معاهدات روم در ایتالیا سخن می گفت، بر دریافت راه حل مشترک در خصوص بحران مهاجرت تاکید کرد.

انگلا مرکل در جریان گفتگویی که با برنامه خبری یک رسانه ایتالیایی داشت افزود: «اروپا باید یک راه حل مشترک در این را در این راستا دریابد».

صدراعظم آلمان همچنان علاوه نمود که در یک جامعه همبسته باید هر عضو، باتوجه به امکانات دست داشته خود، سهم بگیرد. مرکل با اشاره به دو سال گذشته که تاریخ اروپا گواه اوج مهاجرت ها بود، اضافه نمود که پیشرفت هایی در این مدت صورت گرفته، اما باآنهم اهدافی باقی مانده اند که باید تحقق بپذیرند.

از سویی هم اظهارات پاپ فرانسیکوس که از سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را در واتیکان پذیرایی نمود، نهایت الهام بخش و تحرک بخش تلقی شد. پاپ از مقامات اروپایی خواستار همبستگی بیشتر شده و بر تحرک بخشی بیشتر به این اتحادیه، تاکید کرد.

مرکل همچنان گفت که در اتحادیه اروپا همه چیز به گونه خوب به انجام نرسیده و باید به کارهای ناقص رسیدگی صورت بگیرد. با این همه در جریان نشست سالانه معاهدات روم که امروز (شنبه ۲۵ مارچ) در ایتالیا برگزار شد، سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا یک بیانیه مشترک را به نشر رسانیدند. آنان با امضای آن، بار دیگر بر متحد کردن بیشتر این اتحادیه متعهد گردیدند.

شصت سال پس از امضای پیمان روم توسط شش عضو اتحادیه اروپا که بعداً جامعه اقتصادی اروپا و در فرجام اتحادیه کنونی را تشکیل داد، برخی از اعضای آن با بحران های مختلف از

جمله اخراج بریتانیا از این جمع، مواجه شده اند. این نشست در حالی برگزار می شود که شصت سال پیش از امروز نخستین سنگ بنای اتحادیه اروپا گذاشته شده بود.

المان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s