تغییر سیستم کمکهای مالی سازمان ملل در ترکیه از بانک گرانتی به بانک پ ت ت (PTT bank)

شاید آگاه باشید که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بخش ترکیه از ختم سال 2016 بخاطر تغییر سیستم کمک های مالی شان از “بانک گارانتی” به بانک دولتی ترکیه “بانک پ ت ت” برای سه ماه کمک های مالی اش را به پناهجویان مستحق قطع کرده بود.

کمیساریا جدیدا اعلام کرده است که سیستم کمک های مالی دوباره راه اندازه شده و پناهجویان مستحق دوباره بررسی و شناسایی گردیده است.

سیستم کمک های مالی کمیساریا از شروع هفته گذشته (13 مارچ) دوباره از طریق بانک پ ت پ به فعالیت هایش آغاز کرده است. طوریکه در ابتدا به تلفن پناهجوی مستحق پیام فرستاده شده که ” شما برای دریافت کمک های مالی کمیساریا به شعبه پ ت ت شهر تان مراجعه کنید”

پناهجویان که قبلا کمک مالی دریافت می کردند و دوباره مستحق به دریافت کمک مالی شده اند می توانند کمک دریافت نکرده دوماه گذشته شان را نیز دریافت کنند.

استفاده از کارت پ.ت.ت

شما یک کارت بانکی پ.ت.ت (پ.ت.ت کارت) دریافت می کنید که می توانید با آن از عابربانک پول نقد دریافت کنید و یا در هر فروشگاهی که ماسترکارت می پذیرد خرید کنید.

لطفا درنظر داشته باشید که این کمک مالی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همیشگی نیست و به بودجه و معیارهای آسیب پذیری بستگی دارد. میزان کمک مالی متناسب با تعداد افراد خانواده شماست.

کارت خود را دور نیندازید! کمک های احتمالی آینده با استفاده از همان کارت ممکن است.

  • دریافت کارت بانکی

برای دریافت کارت بانکی پ.ت.ت پیش پرداخت شده:

الف: کارت شناسایی خارجی (کیملیک)خود را داشته و به نزدیک ترین شعبه پ.ت.ت مراجعه کنید. برای دریافت وجه نقد از شعبه پ.ت.ت باید کیملیک خود را همراه با کارت پ.ت.ت خود به کارمند پ.ت.ت ارائه دهید.

ب: کارت پ.ت.ت و رمز خود را دریافت کنید به شما کارت بانکی پ.ت.ت و پاکتی که در آن رمز شماست داده خواهد شد؛ کارت بانکی شما با توجه به شماره کیملیک شما درنظر گرفته شده است.

پ: تغییر رمز با استفاده از عابربانک پ.ت.ت (پ.ت.ت ماتیک) کارت خود را در عابربانک پ.ت.ت (پ.ت.ت ماتیک) قرار دهید. بعد از اینکه شماره رمز خود را که برای کارت بانکی شما درنظر گرفته شده است وارد کردید، از شما خواسته می شود تا رمز از پیش تعیین شده را با رمزی که خودتان درنظر می گیرید عوض کنید. رمز خود را با هیچ کس حتی کارمندان پ.ت.ت و سازمان های غیر دولتی درمیان نگذارید. حاال کارت شما برای استفاده آماده است.

  • خرید کردن با کارت بانکی کارت پ.ت.ت

پ ت ت کارت، مانند تمام کارت های بانکی کار می کند. شما می توانید از هر فروشگاهی که مسترکارت می پذیرد خرید کنید. شما می توانید با وارد کردن کارت در دستگاه کارت خوان فروشگاه و وارد کردن رمز خود خرید کنید.

  • دریافت وجه نقد با کارت بانکی

شما همچنین می توانید با استفاده از کارت پ.ت.ت خود از هر کدام از شعبه های پ.ت.ت و یا هر عابربانکی وجه نقد دریافت کنید.

نحوه استفاده از کارت:

برای دریافت وجه نقد از عابربانک پ.ت.ت، کارت پ.ت.ت خود را در دستگاه قرار دهید و رمز خود را وارد کنید.  شما هزینه ای بابت دریافت وجه نقد از عابربانک پ.ت.ت پرداخت نمی کنید. هرچند برای دریافت وجه نقد از عابربانک سایر بانک ها هزینه خدماتی دریافت خواهد شد.

  • اگر کارت خود را گم کردید

اگر رمز خود را گم و یا فراموش کردید و یا اگر کارت شما بسته شد شما می توانید به شعب پ ت ت با کارت بانک خود و کارت شناسایی مراجعه کنید و یا با مرکز تماس های پ ت ت به شماره: 4441788 تماس بگیرید.

اگر کارت بانک خود را گم کردید شما می توایند به یکی از شعب پ ت ت با کارت شناسایی خود مراجعه کنید و یا با مرکز تماس های پ ت ت به شماره: 4441788 تماس بگیرید. کارت بانک شما ابطالل شده و یک کارت جدید در شعبه برای شما صادر خواهد شد.

  • سواالت و یا اقدامات بیشتر

شما می توانید با مرکز تماس های پ ت ت به شماره: 4441788 در شرایط زیر تماس بگیرید:

  • برای ابطال کارت بانک خود
  • مسدود کردن کارت خود در مواقع دزدی و یا گم کردن آن
  • روند تنظیمات و تجدید
  • سواالت کلی، نظر و یا شکایات خود در ارتباط با امکانات تکنیکی و یا سرویس کلی پ ت ت

شما می توانید با مرکز تماس های پ.ت.ت به شماره (444 1 788( و بــرای کمــک هــای بیشــتر به خــط تلفــن مشــاوره کمیســاریای عالــی پناهنــدگان ســازمان ملــل – آســامUNHCR-ASAM  بــه شــماره (444 48 68) تمــاس بگیریــد.

 

 

 

 

 

ترکیه

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s