رهبر حزب ضد مهاجرت فنلاند از مقامش کناره گیری می کند

18391415_303

تیمو سوینی، وزیر خارجه و رهبر حزب ضد مهاجرت فنلند گفته است که از مقامش به عنوان رهبر این حزب ملی گرا کناره گیری می کند. این مسئله می تواند چالش بزرگی برای حکومت سه حزبی این کشور باشد.

بررسی ها نشان می دهد که کناره گیری سوینی می تواند راه را برای رهبری افراطی تر در این حزب هموار کند. این درحالی است که بسیاری از رایدهندگان از او به خاطر توافقش با حکومت بر سر ریاضت اقتصادی، ناراضی هستند. به موجب این اصلاحات، مزایای کارگران کاهش یافته و صرف پذیرایی از موج پناهجویان می شود.

تحلیلگران می گویند که کناره گیری سوینی حتا می تواند منجر به فروپاشی حکومت ائتلافی شود. حکومت فنلاند در حال حاضر متشکل از «حزب مرکزی»، حزب محافظه کار «ان. سی.

پی» و حزب ملی گرای «فین» می باشد.

سوینی روز یکشنبه در یک وبلاگ نوشت: «من در پی دستیابی به یک دوره دیگر رهبری از سوی کانگرس حزبی در ماه جون نخواهم بود. حالا زمان انجام کار دیگری است». او در

ادامه نوشته است: «این تصمیم ساده ای نبود».

با این حال او گفته است اگر حزب او در حکومت ائتلافی ماند، علاقمند است همچنان به عنوان وزیر خارجه ایفای وظیفه کند.

آقای سوینی، ۵۴ ساله، رهبری حزب ملی گرای «فین» را که ۲۰ سال پیش از بنیانگذارانش بود، به عهده دارد. او این حزب را در سال ۲۰۱۱ از وضعیت نامشخصش به مسیر اصلی بازگرداند، هنگامی که با کمک های ملی در اتحادیه اروپا مخالفت کرد. اما شمار هواداران این حزب در سال ۲۰۱۵ پس از ورود به حکومت ائتلافی کاهش یافت. این حزب دومین حزب بزرگ در پارلمان فنلند است و تقریبا حمایت ۹ درصد رایدهندگان کشور را با خود دارد.

یک نظرسنجی توسط «لانین مدیا» که در ماه جنوری انجام شد، نشان می دهد که محبوبترین جانشین سوینی در جمع اعضای فعال حزب، جوسی هالا آهو، عضو پارلمان اروپا می باشد. آقای هالا آهو به خاطر موضع سختش علیه مهاجرت به اروپا و اتحادیه اروپا شهرت دارد.

هالا آهو در ادامه مخالفتش با مهاجرت، تحریماتی را علیه سازمان هایی پیشنهاد کرده است که پناهجویان و مهاجران را از مدیترانه نجات می دهند. او می گوید که چنین کاری مشوق

مهاجرت از افریقا به اروپا است.

کیمو گرونلند، استاد علوم سیاسی در «ابو آکادمی» می گوید: «خبر کناره گیری سوینی می تواند عواقب دراماتیکی داشته باشد… من فکر نمی کنم با جانشینی او توسط هالا آهو، حزب «فین»

بتواند در حکومت بماند. این مسئله به بحران حکومتی خواهد انجامید».

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s