مخارج سال ۲۰۱۶ اداره مهاجرت سوئد: ۷۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ کرون

92145425562149415156681162223237117120

 گزارش مالی سال ۲۰۱۶ اداره مهاجرت را مورد بررسی قرار داده و فاش کرده است که اين اداره تنها برای سال ۲۰۱۶ مبلغ ۷۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ کرون (۷۳ ميليارد کرون) از بودجه کشور را در خود بلعيده است.

در اين رقم از جمله کمکهای بلاعوض پرداخت شده به متقاضيان پناهندگی٬ شهرداری و استانداری (۳۲٬۷ ميليارد کرون)٬ مسکن متقاضيان پناهندگی (۷٬۰ ميليارد کرون)٬ هزينه پرداخت شده به «کودکان تنهای پناهجو» (۶۱٬۱ ميليارد کرون)٬ هزينه کارمندان و اداری اداره مهاجرن (۱۴٬۰ ميليارد کرون)٬

بدهکاری اين اداره به شهرداری ها و استانداری ها (۱۳ ميليارد کرون) و ديگر پرداختی ها (۵٬۲ ميليارد کرون) محاسبه شده است که جمعا مبلغ تکان دهنده ۷۳ ميليارد کرون را در بر می گيرد.

اين مجله اقتصادی معتبر سوئدی می نويسد که در سال ۲۰۱۶ از سوی اتحاديه اروپا کمکی به مبلغ ۱۸۶ ميليون کرون جهت پذيرش پناهنده به سوئد پرداخت شده است که نه تنها به معنی قطره ای در دريا بشمار می رود بلکه سوئد خود مبلغ ۳۰٬۳ ميليارد کرون جهت حق عضويت به اتحاديه اروپا پرداخت کرده است.

مخارج اداره مهاجرت٬ آن هم تنها برای يک سال٬ در حالی ۷۳ ميليارد کرون از بودجه کشور را در خود بلعيده است که بنا بر گزارشهای پی در پی رسانه ها بخش درمانی سوئد دچار کمبود شديد بودجه بوده و بسياری از بيماران نياز به درمان ماه ها در صف انتظار بسر می برند

٬ ميانگين ساعات انتظار در بخش اورژانس بيمارستان ها بواسطه کمبود بودجه مرتبا در حال افزايش است٬ پليس دچار کمبود شديد بودجه است

٬ بخش بزرگی از کهن سالان و بازنشستگان بواسطه فقر دچار سوء تغذيه هستند و کلاس های درسی پر جمعيت در مدارس با کمبود شديد آموزگار دست و پنجه نرم ميکنند و هزاران آموزگار در مدارس فاقد تحصيلات لازم و پروانه آموزگاری هستند.

هزينه ۷۳ ميلياردی اداره مهاجرت برای سال ۲۰۱۶ را می توان با بودجه درمانی ۶۹ ميلياردی کل کشور در سال ٬۲۰۱۶ بودجه دفاعی ۴۹٬۳ ميلياردی کل کشور در سال ٬۲۰۱۶ بودجه ۶۶٬۱ ميليارد کرونی آموزش عالی و تحقيق دانشگاهی کل کشور در سال ۲۰۱۶ و بودجه ۲۰٬۱ ميلياردی پليس کل کشور جهت مبارزه با جرايم مقايسه نمود.

محاسبه شده است که با هزينه ۷۳ ميلياردی يک سال اداره مهاجرت سوئد که مصروف پذيرش حدود صد و اندی هزار مهاجر شده است٬ که بخشی از آنها نيز در نهايت از سوئد اخراج خواهند شد٬ می توان برای تمامی آوارگان جنگی کل منطقه خاورميانه سرپناه تهيه کرد.

مخارج يک سال اداره مهاجرت سوئد به مبلغ ۷۳ ميليارد کرون را می توان با بودجه يک سال کل کشور ايران مقايسه نمود که در سال ۱۳۹۴ خورشيدی معادل ۵۴۷ ميليارد کرون بوده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s