پارلمان اروپا خواستار اعمال ويزای ورود برای اتباع آمريکا شد

untitled

 پارلمان اروپا با صدور قطعنامه ای خواستار شد که تا زمانی که آمريکا از اتباع ۵ کشور اتحاديه اروپا جهت ورود به اين کشور تقاضای ويزا می کند اتباع آمريکا نيز می بايست جهت ورود به اتحاديه اروپا مشمول شرط دارا بودن ويزا شوند.

قطعنامه پارلمان اروپا که الزام آور نيست از کميسيون اتحاديه اروپا خواسته است که در اين رابطه اقدام کرده و از دو ماه ديگر ورود اتباع آمريکا به اتحاديه اروپا را منوط به دارا بودن ويزا کند.

در قطعنامه پارلمان اروپا آمده است که «اتباع ۵ کشور بلغارستان٬ کروآسی٬ قبرس٬ لهستان و رومانی که همگی عضوی از اتحاديه اروپا هستند هنوز جهت ورود به خاک آمريکا نيز به ويزا دارند اين در حالی است که اتباع آمريکايی می توانند بدون نياز به ويزا به کل اتحاديه اروپا سفر کنند.»

پارلمان اتحاديه اروپا از کميسيون اروپا خواسته است که سيستم آزادی ويزا برای اتباع آمريکايی را بمدت ۱۲ ماه بحالت تعليق درآورد.

پارلمان اروپا در همين قطعنامه اشاره کرد که کانادا نيز برای اتباع بلغارستان و رومانی شرط ويزا اعمال کرده بود اما اين محدوديت ها از ماه دسامبر لغو خواهد شد.

سکوت اروپا در مورد شهروندان دو تابعيتی٬ اعتراض برای خودی ها

شايان ذکر است که دو سال قبل باراک حسين اوباما رئيس جمهور پيشين آمريکا با امضای دستوری شهروندان دو تابعيتی از ۳۸ کشور جهان٬) از جمله اروپايی

٬ کانادا و استراليا) را نيز جهت ورود به آمريکا مجبوربه دارا بودن ويزا کرد و به اين ترتيب بسياری از اتباع اروپايی دارای تابعيت دوگانه٬ از جمله متولدين ايران٬ عملا در اين رابطه مورد تبعيضی نژادپرستانه قرار گرفتند.

اما در اين رابطه هيچ صدای اعتراضی از سياستمداران اروپايی و پارلمان اروپا بلند نشد.

منبع : استکهلميان

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s