آلمان : ساخت بازداشتگاهی برای پناهجویانی که درخواستشان رد شود : طرح تسریع اخراج پناهجویان

gdfhgdh

انگلا مرکل صدراعظم آلمان فدرال با نخست وزیران ایالت‌های این کشور روی طرح اخراج مصمم‌تر و سریع پناهجویان رد شده توافق کردند. قرار است در این زمینه قانونی نیز تصویب گردد.

خانم مرکل و نخست وزیران ۱۶ ایالت آلمان شام پنج‌شنبه در برلین روی طرح ۱۶ ماده ای اخراج پناهجویان رد شده توافق کردند. یکی از مواد این طرح، ایجاد مرکز هماهنگی اخراج در برلین است که نمایندگان همه ایالت‌ها در آن شامل اند.

در این طرح افزایش مشوق‌های مالی برای بازگشت داوطلبانه پناهجویان نیز در نظر گرفته شده است. خانم مرکل گفت: «ما تاکید قوی روی بازگشت داوطلبانه داریم. در عین زمان ما این را نیز می‌دانیم که اگر طرحی برای اخراج اجباری وجود نداشته باشد، کسی حاضر به بازگشت داوطلبانه نخواهد شد.»

در این طرح از جمله آمده است که «بازداشت» آن پناهجویان واجد شرایط اخراج که تهدیدی را متوجه امنیت عامه می‌کند، گسترش داده شود. خانم مرکل در این رابطه با تاکید به حمله بر بازار کریسمس برلین اشارت کرد که عامل آن واجد شرایط اخراج از آلمان بود، اما این اخراج به دلایلی عملی نشده بود.

علاوه بر این، در این طرح آمده است که پناهجویان واجد شرایط اخراج در موارد خاصی به شدت زیر نظارت قرار داشته و اقامت شان به منطقه مشخصی محدود شود. همچنین اقدامات شدید علیه آن پناهجویان رد شده‌ای که اطلاعات نادرست به مقام‌ها داده اند، نیز در نظر گرفته شده است.

البته روی یک پیشنهاد حکومت فدرال آلمان توافق صورت نگرفته است که در آن آمده است مراکز اخراج پناهجویان همچنین مسئول «توقیف به منظور اخراج» نیز است. مرکل گفت که در این رابطه باید با ایالت‌ها بیشتر صحبت شود.

نگلا مرکل، صدراعظم آلمان، تصمیم خود را مبنی بر بازگرداندن پناهجویانی که با تقاضای پناهندگی آنها موافقت نشده، به مرحله عملی نزدیک می‌کند.

به گزارش اشپیگل آنلاین، خانم مرکل قصد دارد روز پنجشنبه (۹ فوریه) برنامه‌ای را شامل ۱۶ ماده به تصویب نخست وزیران ایالات برساند. هدف برنامه اخراج پناهجویان ردشده به میزان بیشتر و سریعتر است.

در گزارش گفته می‌شود که در ماه‌های آینده تقاضای پناهندگی عده پرشماری از افراد رد خواهد شد. دولت از ادارات و نهادهای سراسر کشور می‌خواهد که در سال جاری ۲۰۱۷ برای بازگشت دادن عده زیادی از پناهجویان همکاری کنند.

«مراکز بازگشت»

در سه ماه آینده در برلین یک «مرکز مشترک برای بازگشت پناهجویان» زیر نظارت وزارت کشور آلمان شکل می‌گیرد. نقش این مرکز هماهنگی اقدامات مربوط به دیپورت کردن پناهجویان است. همین مرکز اوراق و اسناد لازم برای دیپورت شدن افراد را فراهم خواهد کرد.

در مرحله بعدی تمام پناهجویان چند هفته پیش از اخراج از آلمان در «اقامتگاه‌های بازگشت مرکزی» اسکان داده می‌شوند تا به نوبت از کشور خارج شوند.

مرکل در پایان این بحث با نخست وزیران ایالت‌های آلمان گفت که نیاز است تا تدابیر تصویب شده به شکل قانون درآورده شود. با وجود این، هنوز برخی جزئیات در این طرح وجود دارند که باید وضاحت داده شوند.

رضایت دوجانبه

اروین زلرینگ، نخست وزیر ایالت مکلنبورگ فورپومرن از حزب سوسیال دموکرات (اس پی دی) که ریاست کنفرانس نخست وزیران را به عهده دارد، از نتایج این نشست ابراز رضایت کرد. او مانند مرکل تاکید کرد که روند اخراج باید تسریع گردد تا پناهجویان رد شده در صورت ممکن از مراکز پذیرش اولیه آلمان را ترک کنند. به گفت او، وقتی مهاجران واجد شرایط بازگشت به وطن شان درک کنند که آلمان در اخراج پناهجویان جدی است، شمار بازگشت کنندگان داوطلب نیز افزایش می‌یابد.

استفاده از اطلاعات موبایل پناهجویان

فولکر بوفیر، نخست وزیر ایالت هِسن گفت که یک پناهجو در تشخیص هویت‌اش با ادارات همکاری نکند، کارمندان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی باید بتوانند به این منظور اطلاعات داخل موبایل او را ببینند. او گفت که تا حالا کارمندان اداره مهاجرت امکان خواندن اطلاعات تیلفون‌های همراه این پناهجویان را نداشتند که «این امر با تدابیر جدید ممکن می‌گردد.»

در سال گذشته میلادی حدود ۵۵ هزار نفر به صورت داوطلب از آلمان به وطن شان برگشته اند و ۲۵ هزار تن دیگر اخراج شده اند. شمار درخواستی‌های پناهندگی در سال گذشته ۲۸۰ هزار مورد بوده است، در حالی که در سال ۲۰۱۵، ۸۹۰ هزار بود.

در ماه جنوری امسال ۱۴ هزار و ۴۰۰ تن در آلمان درخواست پناهندگی داده اند. از این میان، ۲۷۱۲ تن از سوریه، ۱۱۳۰ تن از عراق، ۹۹۰ تن از اریتره و ۹۳۶ تن از افغانستان بوده اند. همچنین در ماه جنوری ۵۷۳ شهروند ترکیه نیز در آلمان تقاضای پناهندگی داده اند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s