پلیس فدرال آلمان: پناهجویان رد شده حتی اگر مدارک شناسایی نداشته باشن اخراج می شوند

alamnnn201777

پناهجویان رد شده در آلمان حتی بدون مدرک از کشورهای مبدا شان هم بازگشت داده خواهند شد. پیش از این نبود اوراق هویت، یکی از موانع اخراج به موقع پناهجویان پنداشته می شد.

دیتر رومان رئیس پلیس فدرال آلمان می گوید، آن عده پناهجویانی که واجد شرایط پذیرش در این کشور شناخته نمی شوند را می توان بدون اوراق اضافی مورد نیاز هم به کشورهای شان بازگشت داد.

رومان در گفتگو با رسانه آلمانی «دویچلند فونک» گفت که در قوانین بین المللی هیچ الزامی دیده نمی شود که بازگشت دادن پناهجویان پذیرفته نشده را به اوراق جاگزینی پاسپورت و یا مدارک دیگر برای انجام سفر، وابسته دانست.

او همچنان گفت «پیش از این کافی بود که جواز سفر «برگه عودت» از سوی یکی از ملت ها و یا اعضای اتحادیه اروپا صادر گردد، در حالی که این عمل را دولت فدرال خود می تواند انجام دهد.

رئیس پلیس فدرال همچنان بیان داشت که نبود اوراق معتبر هویت افراد، سبب می شود تا اخراج به موقع پناهجویان رد شده به تعویق بیفتد.

رومان همچنان خواستار اصلاحات  قانونی فدرال در خصوص اخراج پناهجویان رد شده گردید. در حال حاضر اداره فدرال در امور مهاجرت و پناهندگان روی آن تصمیم می گیرد که آیا یک فرد حق پناهندگی را می تواند بدست بیاورد یا خیر. در صورتی که فرد این حق را بدست نیاورد، صلاحیت به اداره امور اتباع خارجی محلی و پولیس ایالت مربوطه ارجاع می شود.

به همین دلیل پلیس فدرال باید انیس عامری مهاجم حمله در برلین را پس از گرفتن به مقامات ایالتی تحویل می داد.

رومان در پیوند به این موضوع اشاره کرد در صورتی که این روند ضروری نمی بود،

اخراج خیلی سریع قابل تصور می بود. با این همه، او بیان داشت که دولت فدرال امکانات تاثیرگذاری دیگر را بالای کشورهای مبدا پناهجویان نیز در دست دارد که هدف آن همکاری های سیاسی، اقتصادی و توسعه یی می باشد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s