سال ۲۰۱۶؛ کاهش در شمار تازه واردها، افزایش در تقاضای پناهندگی : سهم ایران ۲۶۴۲۶ نفر (۳.۷ درصد)

36984384_303

در سال ۲۰۱۶، شمار پناهجویان تازه وارد به آلمان به طور قابل توجهی کاهش یافت اما در مجموع میزان درخواست پناهندگی سیاسی نسبت به سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۶ درصد افزایش یافت.

اولین درخواست پناهندگی

بر اساس آمار «اداره فدرال برای مهاجرت و آوارگان» آلمان، در سال گذشته میلادی ۷۲۲,۳۷۰ درخواست پناهندگی سیاسی برای اولین بار ارائه شد. این شمار حدود ۶۵ درصد افزایش را در مقایسه با سال پیش تر نشان می دهد. در سال ۲۰۱۵، شمار اولین درخواست ها، ۴۴۱۸۹۹ دوسیه بود.

درخواست برای چانس دو ۳۳.۳ درصد کاهش یافت

با این همه، درخواست های تجدید نظر در سال گذشته میلادی ۳۳.۳ درصد کاهش یافت. در سال ۲۰۱۵ این شمار ۳۴۷۵۰ دوسیه برای چانس دو درخواست داده بودند. در سال ۲۰۱۶ اما این شمار به ۲۳۱۷۵ دوسیه کاهش یافت.

مجموع درخواست های پناهندگی ۵۶ درصد افزایش یافت

مجموع درخواست ها به شمول درخواست های اول و تجدید نظر در سال گذشته میلادی ۷۴۵۵۴۵ دوسیه بود. در سال پیش تر، این شمار ۴۷۶۶۴۹ دوسیه بود. بر اساس آمار «اداره فدرال برای مهاجرت و آوارگان»، ۵۶.۴ درصد در مجموع درخواست های پناهندگی افزایش دیده می شود.

بیشتر متقاضیان سوریایی ها، افغان ها و عراقی ها بودند

بیشتر شمار متقاضیان در سال گذشته میلادی از کشورهای بحران زده خاورمیانه بودند. سوریایی ها ۲۶۶۲۵۰ درخواست (۳۶.۹ درصد)، افغان ها ۱۲۷۰۱۲ درخواست (۱۷.۶ درصد) و عراقی ها ۹۶۱۱۶ درخواست (۱۳.۳ درصد) به «اداره فدرال برای مهاجرت و آوارگان» آلمان ارائه کردند.

دیگر کشورهای مبداء

شمار متقاضیان پناهندگی از دیگر کشورها نیز در سال گذشته قابل توجه بود. از ایران ۲۶۴۲۶ نفر (۳.۷ درصد)، از ایریتره ۱۸۸۵۴ نفر (۲.۶ درصد)، از آلبانیا ۱۴۸۵۳ نفر (۲.۱ درصد)، از پاکستان ۱۴۴۸۴ نفر(۲درصد) و از نایجریا ۱۲۷۰۹ نفر (۱.۸ درصد) در آلمان درخواست پناهندگی دادند.

مردان جوان بیشترین متقاضیان پناهندگی در آلمان

تقریبا سه چهارم دوسیه های پناهندگی در سال گذشته از سوی افرادی زیر سن ۳۰ سالگی ارائه شد. شمار متقاضیان بین ۱۸ تا ۲۵ سال، ۱۹۶۸۵۳ نفر بود که بزرگترین گروه سنی را تشکیل می داد. شمار کودکان زیر ۴ سالگی نیز با ۷۸۱۹۲ تن، حدود ۱۱ درصد بود.

تکلیف حدود هفتصد هزار پرونده در سال گذشته روشن شد

از مجموع ۶۹۵۷۳۳ تقاضای پناهندگی در سال گذشته، حکومت آلمان ۴۳۳۹۲۰ پرونده را پذیرفت. قبولی پناهندگی و برخورداری از حقوق حفاظت کامل ۶۲.۴ درصد بود.

شمار حملات بر اقامتگاه های پناهجویان همچنان زیاد

در سال گذشته بیش از ۹۰۰ فقره جرم از خرابکاری گرفته تا آتش افروزی اقامتگاه های پناهجویان در آلمان ثبت شد.

اداره پلیس جنایی آلمان گفته است که از ۹۲۱ واقعه ۸۵۷ مورد آن انگیزه راستگرایانه داشته است. در سال ۲۰۱۵ شمار چنین وقایعی با انگیزه راستگرایانه ۹۲۳ از ۱۰۳۱ مورد بود.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s