آلمان : پرونده ی پناهجویان سوری و لبنانی متهم به حمله به بی‌خانمان (میخواستن کارتون خوابی را در مترو آتش بزنن )برلینی گشوده شد

alamnnnnnd2017

پرونده‌ی پناهجویان متهم به حمله به بی‌خانمان برلینی گشوده شد

شش تن از اعضای گروه هفت‌نفره‌ای که در برلین در صدد برآمدند مرد بی‌خانمان ۳۷ ساله‌ای را به آتش بکشند، خود را به پلیس تسلیم کردند. گفته می‌شود که دو تن از متهمان، ۱۸ و ۲۱ سال دارند و دو نفر دیگر ۱۵ و ۱۷ ساله‌اند.

شش جوان مظنون به آتش‌زدن مردی بی‌خانمان در ایستگاه متروی شونلاین اشتراسه برلین خود را به پلیس معرفی کردند. مظنون هفتم توسط کارآگاهان مخفی دستگیر شد. گزارش‌های اولیه از حضور هر ۷ مظنون در یک پاسگاه پلیس خبر می‌داد. مقامات پلیس دیرتر، این گزارشات را رد کرده و گفته‌اند که مظنونان تک تک یا دو نفری خود را در پاسگاه‌های مختلف به پلیس تسلیم کردند.

گفته می‌شود که دو تن از متهمان، ۱۸ و ۲۱ سال دارند و دو نفر دیگر ۱۵ و ۱۷ ساله‌اند. زادگاه ۶ تن از مظنونان، سوریه است و نفر هفتم لبنانی است. بنا به گزارش اشپیگل ـ آنلاین نام‌های هر ۷ نفر به عنوان پناهجو به ثبت رسیده است. برخی از آنان دارای اجازه‌ی اقامت هستند و پرونده‌ی درخواست پناهندگی بعضی‌‌دیگر در جریان است. هنوز تاریخ ورود پناهجویان نامبرده به آلمان، روشن نشده است.

موارد اتهام

این گروه متهم است که در شامگاه ۲۵ دسامبر در صدد برآمده در ایستگاه متروی شونلاین اشتراسه در برلین یک مرد بی‌خانمان ۳۷ ساله را که روی نیمکتی خوابیده بوده، آتش بزند. به گفته‌ی پلیس مظنونان موفق می‌شوند لباس‌های مرد را به آتش بکشند. در این هنگام مسافرانی که در انتظار قطار بودند، به کمک مرد می‌شتابند و آتش را خاموش می‌کنند. راننده‌ی قطاری که هم‌زمان به ایستگاه وارد شده بوده، نیز به محض دیدن این صحنه با کپسول آتش‌خاموش‌کن قطار به یاری مسافران می‌آید.

بنا به گفته‌ی سخنگوی پلیس، متهم اصلی جوان ۲۱ ساله‌ی سوری است که دیگران را به آتش‌زدن مرد تشویق کرده است. هر هفت نفر به اتهام تلاش برای اقدام به قتل روانه‌ی بازداشتگاه موقت پلیس شدند. مقامات امنیتی می‌گویند پخش تصاویر ۶ تن از افراد گروه که از طریق فیلم ویدئویی ایستگاه قطار شناسایی شده‌اند، دلیل

اصلی مظنونان برای تسلیم خود به پلیس بوده است. این جوانان پس از به آتش‌کشیدن مرد، با قطار دیگری از محل جرم فرار کردند.

ایستگاه متروی شونلاین اشتراسه بین دو محله‌ی کرویتس‌برگ و نیوکلن برلین قرار دارد و مجهز به دوربین است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s