اداره مهاجرت سوئد : تنها در مدت دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی از کودک به بزرگسال تغيير داده شده است

jkgjkhjgk

مصطفی رحمانی٬ يکی از هزاران نوجوان متقاضی پناهندگی که از اداره مهاجرت نامه تغيير سن دريافت کرده است

اداره مهاجرت سوئد : تنها در مدت دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی از کودک به بزرگسال تغيير داده شده است

  بر اساس آخرين آمار و ارقامی که از سوی اداره مهاجرت سوئد منتشر شده است تنها در طی دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی که در زمان ثبت تقاضای پناهندگی خود را کودک معرفی کرده بودند به بزرگسال تغيير داده شده است.

«مسئوليت اثبات بر عهده متقاضی است» کارل بکسليوس جانشين موقت دايره حقوقی اداره مهاجرت در اين رابطه می گويد: ­ از ديدگاه حقوقی اين متقاضی پناهندگی است که مسئولين اثبات ادعای خود را بر عهده دارد. وقتی نتوانند سن خود را محتمل کنند اداره مهاجرت وی را بعنوان فرد بزرگسال ارزيابی می کند.

بنا بر آمار منتشر شده تنها در ماه سپتامبر و اکتبر گذشته ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی در سوئد سنی را بهنگام درخواست پناهندگی خود عنوان نمودند که از نظر اداره مهاجرت منطقی بنظر نرسيده است.

آمار تغيير سن از کودک به بزرسگال برای کل سال ۲۰۱۶) تا ۲۰ نوامبر) ۲۶۹۸ نفر بوده است. جانشين موقت دايره حقوقی اداره مهاجرت اضافه می کند: ­ ۳۵۰۰۰ هزار متقاضی پناهندگی تحت عنوان کودک در سوئد بسر می برند که بياد در موردشان تصميم گيری کنيم و در ميان اين گروه تعداد زيادی ه قادر نيستند بصورتی منطقی سن واقعی خود را اثبات نمايند.

همچنين قرار است در سه ماهه نخست سال ميلادی پيش رو سنجش سن متقاضيان پناهندگی که خود را کودک معرفی می کنند در مقياس وسيعی توسط پزشکی قانونی صورت بگيرد.

اين ماموريت از سوی دولت بر عهده پزشکی قانونی نهاده شده است.

در اين سنجش سن متقاضی پناهندگی از طريق عکسبرداری با اشعه ايکس از دندانها و مچ دست صورت می گيرد. بر اساس آماری که از سوی اداره مهاجرت منتشر شده تعداد دقيق متقاضيان پناهندگی که از روز اول ژانويه امسال تا کنون سنشان از کودک به بزرسگال تغيير داده شده به شرح زير بوده است.

نگاهی آمار مربوط به ماه های سپتامبر٬ اکتبر و نوامبر گويای افزايش قابل توجه در اين رابطه است.

ژانويه: ۸۰

فويه: ۱۰۶

مارس: ۱۱۸

آوريل: ۱۱۵

مه: ۱۳۹

ژوئن: ۱۷۶

ژوئيه: ۲۲۰

اوت: ۲۵۱

سپتامبر: ۵۰۱

اکتبر: ۵۷۶

نوامبر (تا ۲۰ نوامبر): ۴

اداره مهاجرت: تنها در مدت دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی از کودک به بزرگسال تغيير داده شده است .

 رسانه ها همزمان از هزاران نوجوان متقاضی پناهندگی گزارش منتشر ميکنند که زندگی شان با دريافت نامه اداره مهاجرت مبنی بر تغيير سن از کودک به بزرگسال يک شبه دگرگون می شود. ۱۴ ساله يا ۱۸ ساله؟ گزارش زير که توسط تلويزيون اس و ت تهيه شده مصطفی رحمانی نوجوان  را نشان می دهد که نمونه ای از ۳۵۰۰۰ متقاضی پناهندگی ثبت شده بعنوان کودک است که نامه تغيير سن از اداره مهاجرت دريافت کرده است.

او خود می گود که ۱۴ ساله است اما اداره مهاجرت سن ادعايی وی را مورد پذيرش قرار نداده و وی را ۱۸ ساله و بزرگسال ثبت کرده است. مصطفی به اين ترتيب يک شبه از همه امکاناتی که در سوئد در اختيار کودکان تنهای متقاضی پناهندگی قرار داده می شود به دنيای خشن متقاضيان پناهندگی بزرگسال پرت می شود. او با صدايی لرزان می گويد: مادرم مرا به اينجا فرستاد. من مجبور بودم به اينجا بيايم. تنها آرزويم يک زنگی خوب در آينده است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s