آلمان : مشکلات فرهنگی شروع شد : یک پناهجوی عراقی در آلمان به اتهام تجاوزجنسی بازداشت شد

18579328_303

یک پناهجوی ۳۱ ساله عراقی در شمال غرب آلمان به اتهام تجاوزجنسی بازداشت شد. این مرد متهم است که دو مورد تجاوزجنسی را مرتکب شده است. پلیس گفت که این مرد را در یک خوابگاه پناهجویان در شهر بوخوم دستگیر کرده است.

پلیس آلمان گفت که تعرضات جنسی در ماه های آگست و نوامبر بر دو دانشجوی چینیی صورت گرفته است. مقامات پلیس گفته اند که نام این مرد متهم را به خاطر مسائل قانونی نمی توانند اعلام کنند، اما تایید کرده اند که روز دوشنبه در یک محل اقامت پناهجویان بازداشت شده است.

پلیس به خبرنگاران گفت اولین تجاوزجنسی در ششم ماه آگست بر یک دختر دانشجوی ۲۱ ساله چینیی در منطقه دانشگاه بوخوم صورت گرفت. قربانی همچنان به شدت زخمی شده بود. تجاوز دوم نیز بر یک دختر ۲۷ ساله دانشجوی چینیی در شانزدهم ماه نوامبر صورت گرفته است.

آزمایش «دی. ان. ای» نشان داده است که هردو مورد تجاوز توسط یک فرد انجام شده است. در هردو مورد فرد متجاوز زنان را به زور به میان انبوه درختان کشانده و به زور به آنان تجاوزجنسی کرده است.

مدتی بعد یک شاهد مرد متهم را در منطقه دانشگاه شناسایی کرد و از وی عکس گرفت و به پلیس داد. عکس وی منجر به ردیابی، بازداشت و انجام آزمایش «دی. ان.ای» شد. پلیس در حال حاضر تحقیق می کند که این مرد جرایم دیگری را نیز قبلا مرتکب شده است یا خیر.

به گفته رئیس سارنوالی بوخوم، این مرد عراقی در یک اقامتگاه پناهجویان در نزدیکی دانشگاه بوخوم بازداشت شده، همراه با زن و دو فرزندش زندگی می کرد. مقامات گفته اند که وی در ماه دسمبر سال ۲۰۱۵ همراه با خانواده اش به آلمان آمده است.

این مرد به اتهام اقدام به قتل، تجاوزجنسی و آسیب زدن شدید به بدن بازداشت شده است. وی این اتهامات را علیه خودش رد کرده است.

واکنش عمومی

این دستگیری فقط چند روز پس از آن صورت گرفت که یک پناهجوی ۱۷ ساله افغان روز جمعه به اتهام تجاوز و قتل یک دختر دانشجوی ۱۹ ساله در شهر فرایبورگ آلمان بازداشت شد. این دختر دانشجو از نیمه شب با بایسکل از یک پارتی دانشجویی به سوی خانه اش می آمد که ناپدید گردید و جسدش فردای همان شب در حاشیه رودخانه درایسم پیدا شد.

این دو حادثه تجاوز و قتل در حالی در آلمان رخ داده که این کشور به یک سالگی حملات گروهی جنسی بر صدها زن در جریان جشن سال نو میلادی در شهرهای مختلف نزدیک تر می شود. آن رویداد که واکنش های بین المللی به بحران مهاجرت را در پی داشت، به گروهی از مردان  مهاجرعرب تبار از شمال افریقا نسبت داده شد.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان که شب دوشنبه در تلویزیون «ای.آر.دی» آلمان صحبت می کرد در مورد حادثه فرایبورگ مورد پرسش قرار گرفت. وی گفت که این بسیار مهم است که در مورد پناهجویان به صورت گروهی قضاوت نشود: «این یک قتل وحشتناک بود و اگر ثابت شود که کار این مهاجر افغان بوده، دقیقاه باید همانند قتل های دیگر به شدت محکوم شود». مرکل اضافه کرد: «اما من می گویم که این منجر به رد کردن یک گروه مهاجران نمی شود؛ چراکه ما موقعیت یک گروه را در کردار یک فرد سنجش نمی کنیم».

مقامات دولتی آلمان در مورد یک واکنش شدید در برابر پناهجویان در پی حادثه فرایبورگ هشدار داده اند. کریستین فایفر جرم شناس آلمانی می گوید که میزان قتل ها با انگیزه جنسی در آلمان نسبت به اواسط دهه ۱۹۸۰ یعنی «موازی با وارد شدن خارجی ها» بسیار کاهش یافته اند. وی اضافه می کند که در مقایسه با «عوامل مهمی که در دوران کودکی شکل گرفته اند»، ملیت در انجام جرم و جنایت «هیچ نقش» مهمی بازی نمی کند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s