درخواست گروه های حامی پناهندگان از دولت فدرال برای بخشش هزینه انتقال به کانادا

refug-620x330

اتاوا- پناهجویان، پس از فرار از جنگ، فقر مطلق یا آزار و اذیت در زادگاه خود، مبجورند هزینه سفر خود به کانادا که به صورت وام به ایشان اعطا شده بود را بپردازند. اما گروه های حامی پناهندگان آن را غیرانسانی و ناعادلانه می دانند.

<وام مهاجرت> یا immigration loan، هزینه انجام آزمایشات پزشکی، هزینه صدور مدارک سفر و بلیط به کانادای پناهجویان و خانواده هایشان را پوشش می دهد. دولت لیبرال 25 هزار پناهنده سوری را از بازپرداخت این وام معاف کرد. اما وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در گفتگو با خبرگزاری CBC آن تصمیم را موردی و استثنا خواند.

جان مک کالوم، وزیر مهاجرت و شهروندی، مشغول بررسی گزینه هایی برای اصلاح برنامه می باشد، اما تا آن زمان، پناهندگان موظفند وام را تسویه کنند. جنت دنچ، مدیر عامل Canadian Council for Refugees این الزام را ناعادلانه خواند و گفت که این مساله استرس بیشتری برای خانواده های پناهنده ایجاد کرده و حتی سبب از هم پاشیدن خانواده می شود. ضمن اینکه باعث می شود، پناهنده ها صرفا با هدف بازپرداخت هرچه سریعتر وام، مجبور شوند به جای شرکت در کلاس های آموزش حرفه ای یا زبان، شغلی هرچند نامناسب برای خود بیابند.

دنچ می گوید: در یکی از موارد با خانمی روبرو شدیم که مجبور شد علیرغم مرگ همسرش به فاصله چند روز بعد از ورود به کانادا، هزینه سفر وی را بپردازد.

طی چند ماه گذشته، اعضای شورای پناهندگان و دیگر گروه های حامی پناهجویان، به تلاش های خود جهت متقاعد کردن دولت از بخشش هزینه انتقال تمامی پناهنده ها، افزوده اند.

دولت فدرال 25 اکتبر قصد خود را برای پذیرش تعداد زیادی از زنان و دختران ایزدی به کانادا طی 120 روز را اعلام کرد. اولویت به بازماندگان نسل کشی یا قربانیانی که به عنوان برده جنسی توسط داعش به اسارت گرفته شده بوده، شکنجه شده و مورد تجاوز قرار گرفتند، داده شده است.

دنچ مطالبه هزینه سفر از این گروه آسیب پذیر و آزاردیده را غیرانسانی می داند و می گوید تنها اقلیت کوچکی از پناهجویان در موقعیتی هستند که می توانند اندکی بعد از ورود به کشور، شغلی مناسب با درآمد خوب پیدا کنند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s