سوئد : یک پناهجو همسر خود را به خاطر رعایت نکردن حجاب به قتل رساند

flagge-schweden_fixd

زندان ابد و اخراج مادام العمر برای قاتل ماريانه لوند استکهلميان – دادگاه بدوی اکشو مرد ۲۵ ساله ای را که درماه ژوئن گذشته در قرارگاه پناهندگی ماريانه لوند همسر ۲۲ ساله خود را به طرزی فجيع به قتل رسانده بود به حبس ابد٬

اخراج مادام العمر از سوئد و پرداخت ۷۵۰۰۰ کرون خسارت به دختر خردسالش محکوم نمود. «حبس ابد» در سوئد معمولا به معنی ۱۴ تا ۲۵ سال زندان است. همسر ۲۲ ساله اش را خفه کرد و سپس با دختر ۳ ساله اش مشغول بازی شد اين قتل فجيع در در قرارگاه پناهندگی «ماريانه لوند» در شهر اکشو واقع در استان يونشوپينگ سوئد به وقوع پيوست. پليس حوالی ساعت ۱۳٬۳۰ روز يکشنبه ۲۶ ژوئن به قرارگاه پناهندگی ماريانه لوند فراخوانده شد.

به گفته شاهدان عينی قاتل که يک مرد ۲۵ ساله تبعه افغانستان است همسر ۲۲ ساله خود را با استفاده از روسری اش خفه کرده و به قتل رسانده است. قاتل به گفته شاهدان عينی پس از ارتکاب به قتل با دختر ۳ ساله اش در باغچه بيرون محل قتل مشغول بازی شده است.

شاهدان عينی همچنين بيان داشتند که قاتل پس از بازی با دختر ۳ ساله خود که وی لحظاتی قبل مادرش را قتل رسانده بود بتنهايی به درياچه نزديک محل قتل رفته است.

وی سپس به با لباس خيس به قرارگاه برگشته و در پاسخ به پرسش افراد مبنی بر اينکه چه اتفاقی افتاده بيان داشته است که «زنم را کشته ام». پليس حوالی ساعت ۱۳٬۳۰ به محل رسيد و قاتل را بازداشت نمود. دقايقی بعد جسد زن در آپارتمان مشترک اين زوج پيدا شد.

در اين زمان دختر ۳ ساله اين خانواده کماکان در حال بازی در باغچه بوده است. شاهدان در محل همچنين بيان داشته اند که صبح روز قتل صدای دعوا و جر و بحث از آپارتمان اين زوج شنيده شده است.

مشاجره ای که گفته شده بر سر «عدم رعايت حجاب» از سوی زن بوده است. پس از اين قتل فجيع مددکاران سازمان خدمات اجتماعی کودک سه ساله قاتل را از محل منتقل کردند. دقايقی پس از آن پيکر بی جان مادر ۲۲ ساله اين کودک نيز با اتوموبيل ويژه حمل جنازه به پزشکی قانونی منتقل شد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s