نگرانی اندونزی در مورد اسکان پناهجویان نائورو و مانوس در آمریکا

rqwrr

اندونزی در مورد پیامدهای توافق آمریکا و استرالیا برای انتقال و اسکان مجدد پناهجویان بازداشتگاه های نائورو و مانوس در آمریکا هشدار داد.

به گزارش رادیو نشاط ، اندونزی معتقد است اسکان مجدد صدها پناهجو که برای ممانعت از قاچاق انسان در مسیراسترالیا بازداشت شده و به دو بازداشتگاه مانوس در پاپوا گینه نو و نائورو انتقال یافته اند در آمریکا، ‹نفس تازه ای برای قاچاقچیان انسان› است.

البته ‹مالکوم ترنبول› نخست وزیر استرالیا گفته است این طرح فقط در مورد کسانی اجرا می شود که در حال حاضر در مراکز منطقه ای (بازداشتگاه های مانوس و نائورو) در دسترس هستند و شامل افرادی که در آینده تلاش می کنند از راه غیرقانونی به استرالیا بیایند، نخواهد شد.

اما ‹ژگفت که نگران است معامله اسکان مجدد ‹مالکوم ترنبول› برای قاچاقچیان انسان انگیزه تازه ای ایجاد کند و به دنبال احیای تجارت خود باشند.

به نوشته تارنمای خبری ‹دی استرالیان’، وی گفت: این یک نفس و هوای تازه برای قاچاقچیان انسان است.

هشدار اندونزی پس از آن داده شد که به دلیل تشدید اختلاف در استرالیا طرح ‹ممنوعیت مادام العمر› دریافت روادید پناهجویانی که با قایق عازم استرالیا بوده اند، رای نیاورد.

نخست وزیر استرالیا تاکید می کرد این طرح برای جلوگیری از موج دیگری از ورود پناهجویان با قایق به این کشور است.

‹مالکوم ترنبول› هشدار داده بود که 14 هزار نفر در اندونزی در حال حاضر آماده اند با قایق و از راه های غیرقانونی خود را به استرالیابرسانند.

پیش بینی شده است حدود یکهزار و 800 مهاجر غیرقانونی که تلاش کردند خود را با قایق به استرالیا برسانند و اکنون در بازداشتگاه های دریایی این کشور در نائورو و پاپواگینه نو بسر می برند طی قراردادی پس از بررسی پرونده آنها به آمریکا منتقل شوند.

کانبرا تاکید دارد این افراد که شامل صدها ایرانی نیز می شود باید به اجبار به کشور خود بازگردند، اما دولت ایران معتقد است این اتباع ایران از راه قانونی از کشور خارج شده و بازگشت آنها نیز باید اختیاری و پس از احراز هویت باشد.

 

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s