دو فرد متهم به قاچاق انسان در آلمان محاکمه می‌شوند

19313701_303

در یک  ایالتی آلمان روز دوشنبه محاکمه دو فرد مظنون به قاچاق انسان آغاز شد. آن ها متهم هستند که باعث مرگ دست کم ۸ آواره در بحیره مدیترانه شده اند. براساس یک خبر دیگر، پولیس یونان چهار قاچاقبر را بازداشت کرده است.

براساس اقامه دعوی، این دو فرد سوریایی ۱۸ و ۲۰ ساله متهم به قاچاق اتباع خارجی هستند که در نهایت به مرگ آن ها منجر شده است. مجازات این جرم براساس قانون ۳ تا ۱۵ سال زندان است. گفته می شود که آن ها اعضای یک دسته قاچاقبران کردی هستند.

این دو به عنوان آواره به آلمان آمده اند و اکنون در یک سرپناه آوارگان واقع در شهر کولن به سر می برند. به گفته یک سخنگوی محکمه این دو مظنون در حال حاضر آزاد هستند.

به گفته لوی سارنوالی، این باند قاچاقبران در قبال ۲۵۰۰ دالر برای هر فرد، انتقال مهاجران عراقی را از ترکیه به یونان سازماندهی می کرده است.

از آن جایی که این قایق بادی بیش از حد گنجایش پُر بوده و برای سفر بر روی بحر مناسب نبوده است، در نزدیکی یکی از جزایر یونانی واژگون شده و به مرگ دست کم ۸ آواره انجامیده است.

پلیس یونان چهار قاچاقبر را بازداشت کرد

در همین حال، پولیس یونان موفق شد ضربه محکمی به شبکه قاچاقبران بین المللی بزند. پولیس توانست ۴ قاچاقبری را بازداشت کند که ۲۰ مهاجر را با کشتی از جزیره یونانی ساموس به شهر پیره انتقال داده بودند.

قاچاقبران این مهاجران را در بخش های خالی یک لاری پنهان کرده بودند. گفته می شود که هرکدام از این مهاجران برای این سفر تا ۱۲۰۰ یورو به قاچاقبران پرداخت کرده است.

آن طور که پلیس یونان روز یکشنبه اعلام کرد، این قاچاقبران بازداشت شده اعضای یک باند بین المللی هستند که مقرشان در ترکیه است.

گفته می شود که پولیس به دنبال چهار همدست این قاچاقبران است. هفته پیش پولیس یونان یک باند قاچاقبران را به دام انداخته بود که به قیمت ۴ هزار یورو پاسپورت ها و تذکره های جعلی به آوارگان فروخته بود.

مهاجرانی که این اسناد جعلی را خریده بودند، سعی کرده بودند پس از آن به اروپای مرکزی یا غربی پرواز کنند.

در حال حاضر بیش از ۶۱ هزار مهاجر در کمپ های یونان به سر می برند و در انتظار تعیین سرنوشت شان هستند.

کمپ های آوارگان در جزایر یونان بیش از حد گنجایش شان پُر هستند. در آن جا بیش از ۱۶ هزار آواره به سر می برند. اما امکانات اسکان فقط برای حدود ۸۲۰۰ تن موجود است.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s