کانادا سالانه سیصد هزار مهاجر می‌پذیرد

18911221_303

کانادا سالانه سیصد هزار مهاجر می‌پذیرد

دولت کانادا تصمیم دارد در آینده نیز درهای این کشور را به روی پناهجویان باز بگذارد. البته قرار است به ویژه اشخاصی به عنوان مهاجر پذیرفته شوند که به دلایل اقتصادی وطن خود را ترک می‌کنند.

کانادا تا حدی سیاست خود در رابطه با پناهجویان را تغییر می‌دهد. جان مک کالوم، وزیر مهاجرت کانادا، در اتاوا، پایتخت کانادا، اعلام کرد که این کشور در سال آینده ۳۰۰ هزار مهاجر خواهد پذیرفت. به گفته مک کالوم، شمار افرادی که در کانادا در درجه نخست به دلیل گریز از جنگ و خشونت پذیرفته می‌شوند، به روشنی کاهش خواهد یافت. کانادا می‌خواهد به جای آن، به‌خصوص به کسانی اجازه ورود، سکونت و بنای زندگی‌ای تازه را بدهد که به دلایل اقتصادی به کانادا می‌آیند.

رقابت و رشد اقتصادی

استدلال مک کالوم درباره تصمیم دولت کانادا چنین بود: «مهاجرت نقش مهمی در حفظ توانایی رقابت در دنیای جهانی‌شده ایفا می‌کند.» به گفته مک کالوم، مهاجران باعث می‌شوند که جلوی پیر شدن جامعه گرفته شود. وزیر مهاجرت کانادا همچنین تأکید کرد که مهاجرت به رشد اقتصادی و نوآوری کمک می‌کند.

اما نمایندگان عرصه‌های گوناگون اقتصاد کانادا از شنیدن خبر شمار مهاجرانی که قرار است به کانادا وارد شوند، ابراز تأسف کردند. آنها امید داشتند که کانادا در پنج سال آینده سالانه ۴۵۰ هزار مهاجر را بپذیرد. سالهاست که نرخ تولد در کانادا در حال کاهش است و امید به زندگی در این کشور افزایش می‌یابد. این دو عامل موجب پیر شدن جامعه کانادا شده است.

جان مک کالوم، وزیر مهاجرت کانادا، می‌خواهد شمار کمتری از پناهجویانی را بپذیرد که از جنگ گریخته‌اند

وزیر مهاجرت کاندا گفت که در سال‌های آینده نیز شمار مهاجرانی که می‌توانند به این کشور وارد شوند حدود همین ۳۰۰ هزار نفر در سال خواهد بود. این تعداد نزدیک به ۴۰ هزار نفر بیش از تعدادی است که تا کنون معمول بوده است.

پیوستن خانواده به پناهجو

دولت کانادا در صدد است برای سال آینده ۱۷۲ هزار و پانصد مهاجر را بپذیرد که به دلایل اقتصادی تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفته‌اند. به این مهاجران اجازه کار در کانادا داده خواهد شد.

این کشور در سال آینده تعداد کمتری پناهجو که در کانادا «به دنبال مکانی امن هستند» را خواهد پذیرفت. شمار این گروه از مهاجران از ۴۰ هزار نفر در سال جاری (۲۰۱۶) به ۱۶ هزار نفر در سال آینده کاهش خواهد یافت.

به موازات آن، قرار است تسهیلاتی در زمینه پیوستن خانواده پناهجویان به آنان ایجاد شود؛ پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۸۴ هزار تن از اعضای خانواده‌های پناهجویان به آنان در کانادا بپیوندند.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s