شمار ایرانیان پناهجو در اردوگاه جنگل(کاله) بیش از 700 نفر است

36080019_303

تحقیقات مقدماتی در روز نخست جمع آوری ارودگاه کاله نشان می‌دهد بیش از 700 نفر از پناهجویان ساکن این مرکز در حال تعطیلی ایرانی تبار هستند. پیش از این تخمین زده می شد از نزدیک به 9 هزار پناهجوی مستقر در کاله تنها 300 نفر ایرانی تبار باشند.

فرانسه از روز دوشنبه 24 اکتبر 2016، عملیات تخریب اردوگاه بزرگ موسوم به جنگل در بندر کاله این کشور را آغاز کرد. این اردوگاه تاکنون مقر مهاجران و پناهجویانی بوده که خواستار رفتن به بریتانیا هستند. قرار است همزمان با تخریب اردوگاه جنگل، انتقال ساکنان این اردوگاه به اقامتگاه‌های مخصوص در نقاط مختلف فرانسه آغاز شود.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که صدها پناهجو در ساعات اولیه به اقامتگاه‌ها منتقل شدند.

مقام‌ها پیش‌بینی می‌کنند که در روز اول، حدود ۲۵۰۰ نفر از اردوگاه جنگل خارج شوند. این در حالی است که در روزهای اخیر، تعدادی از ساکنان اردوگاه جنگل، با پلیس فرانسه درگیر شدند. این افراد نمی‌خواهند در کمپ‌های پناهندگی در نقاط دیگر فرانسه مستقر شوند زیرا این امر به این خاطر که مستلزم نام‌نویسی آنها در فرانسه است، بخت این پناهجویان برای رفتن به بریتانیا را کاهش می‌دهد.

دولت فرانسه و سازمان‌های امدادی و مدافع حقوق بشر، رسیدگی بهداشتی و تامین نیازهای پناهجویان در اقامتگاه‌های جدید را تضمین کرده‌اند. اما رسانه‌ها احتمال داده‌اند که درگیری‌های دیگری نیز میان پناهجویانی که نمی‌خواهند در فرانسه نام‌نویسی کنند، با صدها پلیس و ژاندارم این کشور رخ دهد.

نردیک به 9 هزار پناهجو یا مهاجر در اردوگاه جنگل در بندر کاله زندگی می‌کنند. اتباع کشورهای مختلف آفریقایی، عربی، افغانستان، ایران و پاکستان، بیشترین حاضران در این اردوگاه هستند.

پیش از این تخمین زده می‌شد نزدیک به 300 نفر ایرانی در این اردوگاه سکونت دارند اما نخستین مرحله از تخلیه اروگاه جنگل نشان می‌دهد آمارهای نخستین می تواند تا بیش از 700 نفر ایرانی افزایش یابد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s