حدود ۸۰۰ حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان در سال ۲۰۱۶

almannna-n29176

به گفته اداره آگاهی آلمان از آغاز سال ۲۰۱۶ تا کنون حدود ۸۰۰ حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان در این کشور صورت گرفته است. اغلب این حملات از سوی گروه‌های دست‌راستی یا افرادی صورت گرفته که انگیزه‌های ضد خارجی داشته‌اند.

در گزارش اداره آگاهی آلمان (پلیس جنایی فدرال BKA) آمده است که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون۷۹۷ مورد از حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان ثبت شده است.

دولت آلمان در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش ۸۰۰ هزار پناهجو را به کشور خود راه داد. در حالی که در آغاز سال ۲۰۱۵ سیاست دولت آلمان با «مهمان‌نوازی» مردم این کشور از پناهجویان همراه بود، به تدریج با سر آوردن مشکلات، فضای یاری به پناهجویان نیز تغییر کرد و مخالفت‌ها آشکارتر و خارجی‌ستیزی ابعادی خشونت‌آمیزتر یافت.

به گفته مقامات امنیتی آلمان، ۷۴۰ مورد از این حملات در سال ۲۰۱۶میلادی از سویگروه‌های دست‌راستی یا توسط افرادی که انگیزه‌های ضد خارجی داشته‌اند صورت گرفته است. به گفته پلیس آلمان، انگیزه‌ی مهاجمان در ۵۷ حمله دیگر هنوز مشخص نشده است.

در این گزارش آمده است که ۳۲۰ مورد به تخریب ساختمان یا وسایل پناهجویان منجر شده است و در ۱۸۰ حمله گروه‌های دست‌راستی یا افراد خارجی‌ستیز دست به پخش اعلامیه علیه پناهجویان زده‌اند. در ۱۳۷ حمله نیز مهاجمان دست به خشونت آشکار علیه پناهجویان زده‌اند.

در سال جاری میلادی ۶۱ بار اقامتگاه‌های پناهجویان به آتش کشیده شده‌اند. در برخی موارد مهاجمان حتی از مواد منفجره نیز در درون اقامتگاه‌ها استفاده کرده‌اند.

در مقایسه با سال‌های گذشته حمله به پناهجویان در آلمان به شدت افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۹۹ حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان ثبت شده و در سال ۲۰۱۳ شمار حملات تنها به ۶۹ مورد می‌رسد.

منبع: dw

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s