مرکل بر تلاش های ملی برای بازگشت دادن پناهجویان رد شده تاکید کرد

alannmnmnmn

انگلا مرکل خواستار انجام تلاش های مشترک در سطح ملی آلمان گردید. به بیان او کشورش نیازمند جد و جهدیست که بازگشت دادن پناهجویان رد شده به کشورشان را، مطمین سازد.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان که در میان شاخه جوانان حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان روز شنبه در شهر پادربورن سخن می گفت، خواستار روی دست گیری تلاش های مشترک در «سطح ملی» گردید. او بیان داشت که این اقدام همه جانبه به منظور اطمینان بخشی از بازگشت دادن پناهجویان که واجد شرایط پناهندگی در آلمان نمی شوند، باید صورت گیرد. مرکل گفت: «بدون شک ما نیازمند روی دست گیری تلاش های ملی برای بازگشت دادن پناهجویانی هستیم که در آلمان پذیرفته نمی شوند.»

حمایت مردمی از حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان نسبت به سیاست مرکل در قبال پناهجویان رو به کاهش شده است. از سوی هم قرار است در سال آینده میلادی انتخابات سراسری نیز در آلمان راه اندازی شود. 

انگلا مرکل بیان داشت که روند فرستادن پناهجویان رد شده به کشورهای شان باید به گونه جدی و هرچه عاجل انجام پذیرد. به گفته او این عمل به مردم اطمینان خواهد بخشید که دولت در قبال پناهجویان بی تفاوت نبوده و این موضوع را به گونه جدی در نظر گرفته است. 

انگلا مرکل با فرهنگ استقبال از پناهجویان و باز گذاشتن درهای آلمان بر روی پناهجویان در سال گذشته میلادی مورد تحسین و تمجید جهانیان قرار گرفت. در سال 2015 تنها آلمان نزدیک به 900 هزار پناهجو را در خاک خود جا داد. اما دیری نگذشت که این هجوم منجر به بروکراسی کم پیشینه و تحت فشار قرار گرفتن نهاد های مربوط گردید. از جانب دیگر احساسات ضد خارجی نیز در برخی نقاط آلمان رو به افزایش نهاده و پناهجویان مورد تاخت و تاز باشندگان این کشور نیز قرار گرفتند. 

به تازگی حزب راستگرای افراطی «بدیل برای آلمان» که سر سختانه با حضور پناهجویان مخالفت کرده، توانست در انتخابات ایالتی مکلنبورگ-فورپورمن نسبت به حزب اتحادیه مسیحی آلمان به گونه چشمگیر سبقت جوید.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s