فرونتکس: اروپا برای بازگرداندن هرچه بیشتر مهاجران از اروپا آماده ایم

almanannannan

آژانس فرونتکس اعلام کرد که برای بازگرداندن مهاجران به کشورهای شان آمادگی کامل دارد. اما این آژانس از عدم موجودیت سیاست واحد در این زمینه در میان دولت های عضو اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

 

رئیس آژانس همآهنگ کننده همکاری های کشور عضو اتحادیۀ اروپا برای حفاظت از مرزهای بیرونی این اتحادیه (فرونتکس) از کشورهای عضو این اتحادیه خواست که مهاجران بیشتری را که قابلیت حفاظت و دریافت پناهندگی ندارند، به کشورهای شان برگردانند.

فابریس لگری، رئیس فرونتکس روز چهارشنبه اعلام کرد که فقط 40 درصد از افرادی که واجد شرایط دریافت پناهندگی نیستند، دوباره به کشورشان برگردانده می شوند؛ در حالی که اکثر پناهجویانی که به ایتالیا می آیند، به دنبال به دست آوردن کار هستند.

لگری گفت اکثر پناهجویانی که به ایتالیا وارد می شوند از کشورهایی چون لیبیا و مصر می آیند و «ممکن است بازگرداننده شوند، و باید اخراج گردند».

وی افزود که حکومت در روم می خواهد روند بازگشت این مهاجران را شتاب بخشد و «ما حالا اخراج از ایتالیا به کشورهای سوم در خارج از اتحادیه اروپا را تقویت می بخشیم».

رئیس فرونتکس همچنان گفت که این سازمان در حال حاضر بودجه کافی را برای پیشبرد روند بازگشت مهاجران به کشورهای مبداء شان دارد و اضافه کرد: «من بودجه در اختیار دارم، اما منتظر تصمیم ملی در زمینه بازگرداندن مهاجران می باشم.»

وی اما به این هم اشاره کرد که در روند بازگرداندن مهاجرانی که قابلیت دریافت پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، مشکلاتی وجود دارد: «مشکل همه جا هست، در همه دولت های عضو.»

فرونتکس در حالی از آمادگی اش برای شدت بخشیدن روند اخراج مهاجران از اروپا به کشورهای اصلی شان خبر می دهد که به تازگی وزیر داخله اتریش نیز خواهان بازگرداندن مهاجران بیشتری از اتحادیه اروپا به کشورهای مبداء شان شده است؛ البته مهاجرانی که درخواست پناهندگی شان رد شده باشد.

مهاجران افغان در اروپا در میان آن دسته از پناهجویانی قرار دارند که بخشی از آنان واجد شرایط دریافت حفاظت شخصی و پناهندگی در اروپا شناخته نمی شوند و براساس موافقتنامه اخیر اتحادیه اروپا با دولت افغانستان در بروکسل، باید روند بازگرداندن شان شدت یابد.

هرچند براساس قوانین اتحادیه اروپا و قوانین کشورهای عضو، زمانی اخراج پناهجویان ممکن می باشد که در سه مرحله درخواست پناهندگی شان از سوی محکمه کشور میزبان و در مرحله نهایی، در صورتی که پناهجو به محکمه اروپایی مراجعه کند، درخواست شان از سوی محکمه اروپایی نیز رد شده باشد.

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s