اخراج مهاجران رد شده و مجرم از آلمان ساده‌تر می‌شود

alamannamnamna

خارجی های که در آلمان مرتکب جرم می‌شوند و یا خطرناک شمرده می‌شوند، در آینده زودتر در بازداشت برای اخراج قرار خواهند گرفت. این مسأله را وزارت داخلۀ آلمان در پیش‌نویس یک قانون طرح کرده است.

توماس دیمیزیر وزیر داخلۀ آلمان فدرال می‌خواهد در برابر مجرمین و افرادی که خطرناک و دردسر ساز پنداشته می‌شوند، برخورد شدیدتری کند. روزنامۀ آلمانی «راینیشه پُست» به اساس پیش‌نویس یک قانون که در دسترس اش قرار داده شده، گزارش داده است که هدف از این قانون ایجاد تسهیلات در «دولدونگ» یا سند تأخیر اخراج است تا افرادی که آلمان را باید ترک کنند، بازداشت شده و از آلمان اخراج گردند.

در پیش‌نویس قانون وزارت داخلۀ آلمان آمده است: «برای خارجی های که آلمان را باید ترک کنند و همزمان مرتکب جرم می‌شوند و خطر بزرگی از سوی شان متصور است، باید دلیل دیگری نیز برای اخراج سریع شان درنظر گرفته شود، زیرا در بازگرداندن مطمین این گروه ها به خصوص منافع عامه نهفته است». وزارت داخلۀ آلمان این پیش‌نویس را جهت رأیگیری به وزارت خانه های دیگر فرستاده است.

مقامات امنیتی آلمان بیشتر از ۵۰۰ تن از صحنۀ اسلامگرایی را به عنوان افرادی رده بندی کرده اند که احتمال خطر از سوی شان متصور است. پولیس و اداره های استخبارات این افراد را یک خطر بالقوه در انجام اعمال تروریستی می‌دانند. به قول ادارۀ فدرال در امور جنایی ۹۷ تن از این افراد کسانی اند که تازه به اسلام رو آورده اند. شماری از این جمع در بیرون از آلمان اند.

به اساس گزارش روزنامۀ مذکور دیمیزیر در این پیش‌نویس اشاره می‌کند که در سال روان میلادی دست کم ۱۰۰ هزار تن دیگر به افرادی که آلمان را باید ترک کنند، اضافه خواهند شد. رقم این افراد در ۳۱ آگست سال روان به ۲۱۰۲۰۹ تن می‌رسید. از این جمع ۱۵۸۱۹۰ پناهجو سند تأخیر اخراج (دولدونگ) بدست آورده بودند.

وزیر داخلۀ آلمان می‌خواهد امکانات بدست آوردن «دولدونگ» را شدیداً محدود بسازد. او در پیش‌نویس قانون گفته است «اگر امکان بازگرداندن (پناهجو) میسر نباشد، مثلاً فرد خارجی با ارائۀ اسناد غلط مقامات را فریب بدهد و یا در تهیۀ یک پاسپورت یا سند جایگزین سفری به صورت کافی تلاش نکند، در آنصورت نباید سند «دولدونگ» را بدست آورده بتواند».

بدست نیاوردن دولدونگ به خاطر کمبود اسناد

به اساس این پیش‌نویس همچنان امتناع یک کشور مبداء از صدور اسناد جایگزین سفری نیز در آینده نمی‌تواند به دریافت سند «دولدونگ» بیانجامد. به قول روزنامۀ «راینیشه پُست» علاوه برآن افرادی که آلمان را باید ترک کنند، در آینده شانس کمتری برای پنهان شدن می‌داشته باشند، زیرا تاریخ خروج شان بیشتر از یک ماه پیش به آنها ابلاغ نخواهد شد. وزارت داخلۀ آلمان موازی با آن می‌خواهد مدت بازداشت برای اخراج را از ۴ روز به ۱۴ روز افزایش بدهد، به ویژه برای آنهای که از ترک آلمان خودداری می‌کنند.

دیمیزیر این تشدید قانون را قبلاً در ماه آگست، به عنوان واکنش در برابر حملات دهشت افگنانه در شهر‌های انسباخ و وورتسبورگ، اعلام کرده بود. در ماه جولای یک جوان ۱۷ ساله در یک قطار مسافربری محلی با تبر و کارد بر مسافران حمله برد و پنج تن را زخمی ساخت. در پی آن پولیس این مهاجم را، که در یک ویدیو خود را جنگجوی گروه تروریستی «دولت اسلامی» خوانده بود، به ضرب گلوله کشت. او به عنوان پناهجو به آلمان آمده بود و خود را یک شهروند افغانستان معرفی کرده بود.

تقریباً یک هفته پس از این حادثه در شهر انسباخ ایالت بایرن یک جوان ۲۷ سالۀ سوریایی در یک میدان در برابر یک جشنوارۀ موسیقی بمب دست ساختۀ خود را انفجار داد. در این سوء قصد خود حمله کننده کشته شده و ۱۵ تن زخمی گردیدند. این پناهجوی سوریایی، پس از آنکه چندین بار میعاد سند «دولدونگ» اش تمدید شده بود، به زودی باید به بلغاریا بازگردانده می‌شد. مسئولیت این حمله را گروه تروریستی «دولت اسلامی» به دوش گرفت.

منبع: DW

http://www.dw.com/fa-af/%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF/a-36025252

Advertisements

پیامی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s